Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nenechajte pleť na jeseň neošetrenú!

október 28, 2010 - 09:55
Letné slnečné lúče a morská voda zanechali na pleti každej dámy následky. Z energie, ktorú sme načerpali počas letných dovoleniek, budeme čerpať ešte niekoľko mesiacov, no naša pleť si neoddýchla. Práve naopak. A čaká ju ďalší šok z ochladenia, ktorý príde v prvé jesenné rána spojené so sychravým počasím či dokonca prízemnými mrazmi. Mali by sme teda našej pokožke dopriať ošetrenie, ktoré si zaslúži, a ona sa nám za to odmení!
Foto: 
Kroky, ktoré by ste mali podniknúť na ošetrenie vašej letom namáhanej pleti, nie sú zložité. Základom je vyčistenie a následné dodanie výživy a hydratácia, ktorá ju ochráni pred vonkajšími vplyvmi – či už je to zubaté jesenné slnko, alebo prvé ranné mrazy. Pritom netreba zabúdať, že rovnako dôležitá je nielen starostlivosť zvnútra, ale aj prevencia zvnútra. Vychutnajte si posledné plody z vašej záhrady v podobe šťavnatého ovocia a zeleniny. Nemali by ste však zabúdať ani na dôkladné čistenie pleti.

Najvhodnejšími prípravkami sú jemné pleťové mlieka a raz do týždňa čistiaca maska, ktorá veľmi dobre detoxikuje a zbaví vašu pleť odumretých buniek. Na trhu je mnoho druhov kozmetiky, z ktorej si môžete vybrať. Ak sa však radšej spoliehate na prírodné zdroje, môžete vyskúšať domácu masku. Na to, aby ste si pripravili čistiaco-vyživujúcu masku, stačí rozmixovať paradajku s bielym jogurtom a nechať ju pôsobiť na pleť aspoň dvadsať minút. Nemali by ste zanedbávať píling pleti, no musíte dbať aj na to, aby bol šetrný, najmä ak máte pokožku suchšiu alebo na nej máte akné.

Estetické zákroky a náhradné riešenie

Jeseň, keď je už slnka pomenej, je vhodným časom aj na zákrok estetickej dermatológie, po ktorom by ste sa nemali vystavovať slnečnému žiareniu. Ak sa so zákrokmi tohto druhu nepriatelíte, máme pre vás dobrú správu. Kvôli odstraňovaniu pigmentových škvŕn, začervenania a žiliek, ale aj vrások či jaziev už nemusíte chodiť „pod nôž“ alebo drahý laser! Obdobný efekt môžete dosiahnuť ošetrovaním pleti v pohodlí vlastného domova. Absolútnou novinkou v tomto smere sú totiž takzvané kozmeceutiká, teda kozmetika s vysokým obsahom účinných látok. Náhradou za nie práve najpríjemnejšie vyhladzovanie pleti laserom je napríklad biotechnologické sérum Laserceutical, ktorého zložky odstraňujú odumreté kožné bunky, a tým odštartujú proces obnovy a vyhladzovania.

Výsledkom je výrazná redukcia jemných vrások, pigmentových škvŕn, ale aj zjazvených miest na tvári. Na pigmentové škvrny môžete vyskúšať aj Pigmentoceutical. Na vrásky a kruhy pod očami je vynikajúce biotechnologické sérum Botoceutical či Collagenceutical. Rad revolučných prípravkov, ktoré nájdete len v lekárňach, totiž obsahuje zložky, ktoré sú šetrnejšou alternatívou k faceliftingu, chemickému pílingu či injekčnému botoxu a kolagénu. Namiesto drahých zákrokov a dlhého doliečovania tak teraz prichádza bezbolestné vmasírovanie špecializovanej emulzie vždy ráno a večer!

Ošetrenie z prírody
Po lete je dobrý hydratačný krém vari najdôležitejšou zložkou starostlivosti o vašu pleť. Jednoznačne by mal obsahovať výživné minerály a vitamíny (A, C, D a E), ktoré podporujú prirodzenú regeneráciu pokožky. V jeseni a v zime by mal byť na báze oleja, pretože voda môže v studenom počasí na tvári mrznúť, a tým pleť namiesto ochrany zaťažovať. I keď už nie je intenzita slnečných lúčov taká silná, nedajte sa tým oklamať a nezabúdajte na to, že by mal krém obsahovať aj UV filter. Okrem toho, ak máte čas, mali by ste si aspoň raz týždenne dopriať výživnú masku. Aj tu ponúka jeseň pestrý výber svojich darov, z ktorých sa vaša tvár rozžiari. Na slnkom vysilenú pleť sa vynikajúco hodí výživná a hydratujúca zmes z mrkvy, lyžičky medu a olivového oleja. Rovnako blahodarné hydratačné a omladzujúce účinky má i tekvica a dokonca kukurica v kombinácii s uhorkou. Ak na svoju pokožku nezabudnete, budete ju rozmaznávať a doprajete jej pravidelnú starostlivosť, prežije príchod chladného počasia bez ujmy a bude vaším najkrajším jesenným doplnkom.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Shutterstock

- - Inzercia - -