Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Knihy a wellness pre rodičov, zaslúžite si to!

november 12, 2021 - 08:00
Doteraz sme písali ako zabaviť našich najmenších, ale už cítim, že prišiel rad na nás, rodičov. Čo robíte pre svoje vlastné dobro a spokojné prežívanie? Zaručeným jesenným tipom je kombinácia kníh a wellnessu.
Foto: 
shutterstock

Knihy

Neprichádzam s odporúčaniami na konkrétne tituly, to svoje si každý musí nájsť sám. Ide skôr o to kde a ako začať. Je to vlastne jednoduché, treba len zobrať knihu a čítať. Ak si lámete hlavu s titulom, nechajte to na odborníkov a inšpirujte sa rebríčkami obľúbených kníhkupectiev. Ak naopak máte rozčítaných desať kníh, ale ani jednu dokončenú, nechajte to tak. Tieto proste nebudú pre vás to pravé orechové. Bez výčitiek svedomia siahnite po novom titule a pri jeho výbere sa skúste zamerať na to, čo chcete zažiť- smiech, lásku, drámu alebo sa rozvinúť v ľubovoľnom smere? Podľa vytúženého cieľa sa zamerajte na žáner a podľa žánra na odporúčaný titul. Ak neviete kedy po knihe siahnuť, skúste to vtedy, keď bežne zabíjate čas mobilom. Chápem, pri šoférovaní to môže byť nebezpečné, ale pre tých za volantom boli vymyslené audioknihy. Za seba môžem povedať, že čas s knihou mi zresetuje mozog, uvoľní vnútorné pnutie a celkovo ma spomalí, čo v tejto rýchlej dobe vôbec nie je na škodu. A ak mám šťastenu na mojej strane, knihu sa mi podarí vziať so sebou i do wellnessu a to je už absolútny raj.

Wellness

Som si istá, že je medzi nami veľa milovníkov ale i odporcov wellnessu. Sauny, bazény, relaxačná hudba a odpočinkové miestnosti vám pomôžu aspoň na chvíľu v pokoji rozjímať. Osobne patrím k tým, čo ho milujú, ak sa dodržiavajú základné pravidlá hygieny a slušného správania. Najradšej chodím sama, aby som mohla naozaj vypnúť. Ak idete s priateľmi či partnerom, uistite sa, že vaše rozhovory nerušia okolie. Ak z rôznych dôvodov patríte do skupiny odporcov, nelámte nad wellnessovaním palicu úplne. Zážitok spa si viete vytvoriť aj doma- vo vani či v sprchovom kúte. Príjemná hudba, sviečky a vôna vašej obľúbenej kozmetiky vám s náladou pomôžu expresne rýchlo. Po domácom spa sa stačí zabaliť do teplej deky a pokračovať v odpočinku s knihou na gauči alebo v posteli. Pri deťoch sa ráta každá minúta, preto svoj čas využite naplno. Dovoľte to pre seba.

Dúfam, že som vám vnukla aspoň malú ideu ako sa potešiť. Užite si to a dbajte o seba. Príslovie šťastný rodič, šťastné dieťa už poznáme. A súčasťou cesty k šťastnému rodičovi môžu byť práve chvíľky oddychu. 

- - Inzercia - -