Dnes je utorok, 06.december 2022, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Muži, prosím neopúšťajte sa

november 04, 2021 - 09:00
Milí muži, hneď v úvode vás chcem ubezpečiť, že vás mám naozaj rada a mnohokrát volím vašu spoločnosť radšej ako tú našu, ženskú. Svet bez vás by bol jedna smutná monodráma a vlastne by nestál za nič. Napriek tomu mi to nedá.
Foto: 
shutterstock.com

Dovoľte mi prosím rozobrať niektoré vaše počiny, slová či gestá, ktoré nás ženy vedia prinajmenšom odradiť. Dámy, ak sa tu niektorá nájdete a nie je vám to jedno, neváhajte článok poslať aj tým z druhého brehu. Možno sa inšpirujú dobre mienenými radami.

„Ja vôl“

Vedeli ste o tom, že sebavedomie je to najlepšie afrodiziakum a ak nie je prehnané, otvára vám dvere ako univerzálny kľúč? „Hraj to, pokiaľ sa ti to nezapíše pod kožu“ poznáte? Ak sa vám už nechce nič hrať a preferujete autenticitu v každej sfére svojho vzťahu, skúste aspoň svoje viac či menej časté výlevy menejcennosti uchovať v absolútnom súkromí bez očitých svedkov z radov detí či partneriek. „Ja vôl, prídem sem aby som zapol umývačku a tableta ostala u svokrovcov, ja som taký....Jáj, sám si leziem na nervy, najradšej by som sa nakopal do...“ vypočula si minulý týždeň naša kolegyňa pri telefonáte so švagrom. Zježili sa jej pritom chlpy na rukách a prebehla ňou vlna odporu. Nám takéto vystupovanie príde tiež neprípustné. Jasné, všetci sa vieme občas pekne opustiť, ale ak už taká chvíľa nastane, skúste ju radšej otočiť na humor. Ten za sebou nenechá šmuhu nekompetentnosti samca poslednej triedy a vie vás postaviť na nohy.

„Kto to tu zas!“

Toto sa stalo už dávno, ale často si na túto príhodu spomeniem, ostáva aktuálna. Sedeli sme v aute so spolužiačkiným otcom, ktorý nás viezol do vtedy novootvoreného nákupného centra. Hoci bol pán skúsený vodič, celú cestu nadával na premávku, iných šoférov, semafory, značenie, chodcov...skrátka na všetko. Celá tragikomédia sa zavŕšila tým, keď pán nestihol správne odbočiť, suverénne prebehol cez dve plné čiary, takmer sa zrazil s autom idúcim sprava a keď na neho druhý vodič, mimochodom žena, ale veď kto by si to všímal, zatrúbil vykríkol: „Čo trúbiš ty...Kto to tu zas takto hlúpo preznačil!“ V autách sa kontroluje málokto, ale ak je to čo i len najmenej možné, v prípade, že sa stratíte či spravíte prešľap, skúste si aspoň priznať svoj podiel viny. Nie bičujúco sa ako vyššie spomínaný švagor, vecne a hlavne bez hľadania vinníka. Každé vnímavé stvorenie vám to dobrom odplatí.

„Tak kam chceš ísť?“

„Chápeš to?? Po sto rokoch sme sami, mal niečo vymyslieť a on sa ma spýta „Tak kam chceš ísť?“, zdôverujú sa mi známe i neznáme jedna za druhou. Samozrejme, formulácia a situácie sa jemne líšia, ale princíp ostáva. Nechce sa vám zamyslieť a najľahšia možnosť je akože dať možnosť voľby žene. Bohužiaľ nie tam, kde by to skutočne potrebovala. Áno, sú situácie, keď sa poteší, vtedy ale buďte pripravený akceptovať jej návrh bez zbytočných rečí a poznámok. Ak naopak vidíte, že sama partnerka je nerozhodná a vlastne sama nevie čo chce, majte v zálohe pár alternatívnych návrhov, ktorými ju zaručene potešíte. Nemusí ísť o nič veľké, dokonca to môže byť i niečo všedné čo však treba spraviť, len s tým, že pridáte niečo extra na ozvláštnenie. Čo tak film v kine, pri ktorom budete partnerku jemne hladiť, občas jej niečo pikantné zašepkáte do ucha a uštedríte bozk na krk? Správne, ten film vyberte vy a vyhnite sa otázke „tak na čo pôjdeme?“. Ak máte povinností vyše hlavy a času na seba málo, skúste sa niektorých zbaviť spoločne. Napríklad nutný rutinný nákup a po ňom za odmenu dobrá káva s koláčikom, rýchlo, ale naplno. Vnímame sa?

„Čo by si chcela na Ježiška?“

Je 23.12. a vy sa svojej vyvolenej pýtate na jej najtajnejšie vianočné túžby. Sú jej narodeniny a vy bez blahoželania pri raňajkách poviete „Neviem či dnes stihnem prísť skôr, mám toho veľa a čo by si vlastne chcela?“ Je deň matiek a vy už medzi dverami hlásite „Všetko naj ku dňu matiek ti želáme, kvety nemám, aj tak to rýchlo zvädne, vyhodené peniaze.“ Nie, nie a nie milí páni. Akúkoľvek Xenu bojovníčku máte po svojom boku, niet ženy, ktorú nepoteší extra starostlivosť počas jej sviatku a ktorú naopak nezamrzí, keď jej deň odignorujete. Opäť nejde o peniaze a drahé dary. Dobrý nápad a snaha majú cenu zlata. Snažte sa prosím, aj pre svoje vlastné dobro. Ženy nezabúdajú.

Verím, že vás týchto pár situačných rád pobavilo a že si ich, keď na to príde, vezmete k srdcu. Mier.

- - Inzercia - -