Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Počet zatvorených škôl klesol na 300

apríl 20, 2021 - 13:27
Počet zatvorených škôl klesol na 300. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). Dodal, že vrátane zatvorených škôl sa nevyučuje prezenčne v 914 triedach. V materských školách je 60 percent všetkých škôlkarov. V rámci prvého stupňa a končiacich ročníkov základných škôl je v triedach 86 percent detí z celkového počtu žiakov v týchto ročníkoch.
Foto: 
SITA

Pripomenul, že tento týždeň sa otvoril ôsmy a deviaty ročník základných škôl. Otvorené sú materské školy, prvý stupeň základných škôl, posledný ročník stredných škôl a stredné zdravotnícke školy.

Gröhling uviedol, že v súčasnosti je zhruba 50-tisíc učiteľov a niekoľko tisíc nepedagogických zamestnancov zaočkovaných prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Doplnil, že učitelia by mali tento týždeň dostávať SMS pozvánky pre očkovanie druhou dávkou.

Druhou dávkou vakcíny AstraZeneca bude počas najbližšieho víkendu zaočkovaných približne 16-tisíc učiteľov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Dodala, že učiteľom bude pridelený termín vo veľkokapacitných očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre. Dôvodom je, že v nemocniciach, v ktorých sa uskutočnilo prvé očkovanie, momentálne touto vakcínou neočkujú.

„Všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne na druhú dávku očkovacej látky do veľkokapacitných centier. Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend, dostanú tento týždeň po otvorení termínov, SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania,“ uviedla Eliášová. Zároveň priblížila, že rezort upravil alokácie vakcíny pre kraje podľa počtov čakajúcich v čakárni na druhú dávku v jednotlivých krajoch. Zabezpečil tak podľa nej dostatočný počet vakcín na očkovanie pre všetkých učiteľov, ktorí majú dostať druhú dávku. Vysvetlila, že od spoločnosti AstraZeneca mala tento týždeň pôvodne prísť dodávka 40 800 vakcín. Ministerstvo však môže počítať len s dodávkou v objeme 12-tisíc dávok očkovacej látky AstraZeneca.

- - Inzercia - -