Dnes je piatok, 05.marec 2021, meniny má: Fridrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Raňajky sú základom dňa

január 22, 2021 - 13:04
V súčasnej dobe väčšina z nás trávi čas doma a keďže všetko zlé je na niečo dobré, môžeš ho investovať do seba a svojho rozvoja.
Foto: 
pexels.com

Nepochybne si si krátko po príchode nového roka dala nejaké predsavzatia, ktoré majú tvoj život posunúť vpred smerom k pozitívnej zmene. Ak aj ty patríš medzi odvážlivcov, čo skočili do plánu lepšej životosprávy, nesmieš zabudnúť na jednu prioritnú vec.

Cvičenie samo o sebe nepomôže na 100%. Zároveň musíš prísť s efektívnym plánom ako sa priučiť správnym stravovacím návykom. Dávnejšie sme písali o tipoch na zlepšenie jedálnička, ktoré si veľmi rýchlo osvojíš. Nie sú totiž nijak komplikované a ani zásadné.

Tajomstvo leží v obmieňaní potravín a sledovaní kalorických hodnôt. Ak však existuje niečo, na čo sa zvyká ťažšie, tak sú to raňajky. Ja osobne som počas školského života túto časť dňa akosi vynechávala. Meškanie, neskoré vstávanie a ostatné nepriaznivé faktory ovplyvňovali môj stravovací systém, čo v konečnom dôsledku zapríčinilo absenciu raňajok.

481.jpg

Foto: 
pexels.com

Raňajky sú najideálnejším štartom do dňa. Preto je dôležité, aby si svojmu telu dopriala hodnotnú stravu, ktorá zabezpečí, že budeš mať dostatok energie. Napríklad také vajíčka so zeleninou a celozrnným pečivom (pre tých, čo pečivo nejedia je tu zázrak menom chlebíčky a.k.a. sucháre) sú skvelou alternatívou.

Prvé jedlo dňa môže pokojne predstavovať aj niečo sladké. Jogurty, cereálie či ovocie. Kľudne ich skombinuj. Dávaj ale pozor, nie je jogurt ako jogurt. To isté platí aj pri cereáliách. Zameriavaj sa na dostatočný prísun bielkovín a vlákniny, pretože väčšina z dobre známych müsli sú iba perfektne zamaskovaná cukrová bomba.

- - Inzercia - -