Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sochárka Jana Brisudová spustila on-line dražbu strieborných šperkov

november 27, 2020 - 21:12
Umenie a charita idú dokopy, aj v ťažkých koronačasoch. Dokazuje to sochárka Jana Brisudová. S organizáciou Ľudia Ľuďom a koordinátorkou Helenou Tomkovou vymyslela ojedinelý projekt – aukciu strieborných brošní, ktorej výťažok pomôže ženám samoživiteľkám. Projekt nazvali jednoducho a príznačne Ženy ženám.
Foto: 

„Už počas prvej vlny covidu som vytvorila sochu s názvom Nádej. Je to žena s partou na hlave a na polovici tváre má rúško. Rozhodla som sa však, že podľa tejto veľkej sochy, podľa tohto originálneho diela, vytvorím malé strieborné brošne. Limitovanú edíciu malých šperkov, ktoré záujemcovia môžu vydražiť v on-line aukcii od 14. do 28. novembra. Získané peniažky pôjdu na pomoc ženám, ktoré sa v čase koronakrízy ocitli v ťažkej finančnej a existenčnej situácii,“ hovorí sochárka. Zaujímavé na projekte je, že Janka Brisudová si na jeho zviditeľnenie prizvala známe ženy. Tie pôsobia ako ambasádorky a zastupujú jednotlivé ženy, matky, ktorým poputujú financie. „Sú ochranným štítom pre tieto ženy v núdzi, pretože nie všetky chcú ísť so svojím príbehom na verejnosť. Konkrétne príbehy však môžete nájsť na našom webe,“ hovorí Jana Brisudová.

Jednou z ambasádoriek projektu Ženy ženám je Soňa Müllerová, známa tvár z televíznej obrazovky. „Brošne sú umelecké diela, a ja mám umenie rada, no zároveň pomáhajú ľuďom, teda majú v sebe ďalšiu hodnotu. Ja zastupujem príbeh babičky, ktorá sa stará o vnučku, má ju v opatrovateľskej starostlivosti. Spolu sa pretĺkajú životom. Obe ich trápia zdravotné problémy a v tomto čase  korony to vôbec nemajú ľahké,“ uvádza moderátorka.

- - Inzercia - -