Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prirodzenosť je vzácna

november 23, 2020 - 19:18
Slovo prirodzenosť možno použiť vo viacerých variáciách, obmenách či kontextoch. Jeho formu vieme rozčleniť na vonkajšiu a vnútornú.
Foto: 
shutterstock.com

Vonkajšiu prirodzenosť si ľudia často spájajú s tým, že žena nechodí po ulici ako veľkonočná kraslica, ale je príjemne a oku lahodne upravená. Skrátka sa drží všeobecného predpisu normy. Rovnako aj u chlapov platí, že ak sa chcú vyhnúť nepríjemným pohľadom zo strany ľudí, ktorí sú na môj vkus až priveľmi zahĺbený do potreby odsudzovať, nevytŕčajú z davu a nie sú ničím výrazní. Fakt, že je to úplne plytké zmýšľanie už je téma na budúci článok. Tentokrát však máme na mysli prirodzenosť pochádzajúcu zvnútra.

V samotnej psychológii dokážeme rozlišovať 4 typy povahy, a to konkrétne sangvinika, melancholika, cholerika a flegmatika. Realita je ale príliš komplikovaná na to, aby sme ju vedeli kategorizovať iba na 4 smery. To by sme teda boli frajeri, ak by sme dokázali ľudí takto pekne a jednoducho rozdeliť. Svet by tým pádom pripomínal školskú prestávku, kde v rohoch prebiehali výmenné obchody „jeden tebe, jeden mne“ alebo „ty pôjdeš sem a ty zas tam“.

222.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Ale teraz vážne. Prirodzený človek je niekto, kto sa riadi svojím inštinktom a nemá potrebu rozsievať chýry. Tobôž nie bezdôvodne a poza chrbát. To, čo ti povie do očí, platí. Bez ohľadu na to, či sa ti to páči alebo nie si za tým stojí. Takúto osobu nevidíš každý deň nadobúdať inú podobu ako chameleón. Sála z nej pokoj a dobrota. Vidíš na ňom, že sa nesnaží hrať na nikoho kým nie je. Stavia na sebe, na tom, čo dokáže, aký je. Vo svete plnom neúprimných ľudí je tento „prototyp“ naozaj vzácny.

- - Inzercia - -