Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Izabela Komjati: Navrhujem udržateľnú módu

november 10, 2020 - 23:20
Novú kolekciu jeseň-zima #AW2020-21 som začala pripravovať už od augusta. Po hektickom lete som sa spomalila a tak pridávam postupne jednotlivé modely v duchu slowfashion. Je to tým, že som začala aplikovať zopár zmien vo výrobe, ktoré postupne testujem a zavádzam.
Foto: 

Na kolekciu som použila niekoľko mojich obľúbených prírodných materiálov ako úpletová/tepláková bavlna a košeľová bavlna, viskóza či vlnu a kašmír na kabáty. Vytvorila som modely športové a lá teplákové šaty i praktické šaty do práce.

Samozrejme som opäť siahla do archívu a oživila aj obľúbené strihy na šaty ako bowdress a vznikla aj celá rada nových produktov DIA. 

Do kolekcie som pridala aj mikiny. V mojom podaní majú výrazné skladané trendy rukávy s názvom ELLA. Dostupné sú v rôznych farbách, aj zateplené verzie na zimu.

Farebne som sa v novej kolekcii zladila do obľúbených zemitých odtieňov a základnej čiernobielej farebnosti. Postupne som pridala aj kvetinové šaty jesených vzorov a kabáty v nádhernej černicovej, pink a karamel farbe.

Udržateľnosť v móde je dnes veľmi dôležitou témou, kedy máme možnosť rozhodnúť sa každý deň či sa oblečieme do prírodných život podporujúcich materiálov alebo umelých telu neprirodzených. Každý tak ovplyvňujeme našu planétu a jej budúcnosť. 

Ja som sa rozhodla a už dlhé roky ju podporujem tak, že navrhujem a ponúkam udržateľnú módu z kvalitných prírodných materiálov, ktoré sa dajú recyklovať a sú bezodpadové. Preferujem ženskú líniu a siluetu a svojimi šatami ženám pripomínam, aby nezabudli, že sú predovšetkým úžasné také aké sú ako Bohyne - tvorkyne svojho života.

Kvalita je na prvom mieste nielen vo výrobe ale aj v spracovaní materiálov a dôležitá je pre mňa aj praktickosť a variabilita jednotlivých modelov.

- - Inzercia - -