Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako sa zmenili trendy v obočí

október 31, 2020 - 18:00
Obočie je dominantnou črtou tváre. Prispieva k celkovému výrazu a v poslednej dobe je tým prvým, čo si na človeku všimneme.
Foto: 
instagram.com

Obočie prešlo doslova evolúciou. Za posledné desaťročia sa jeho vzhľad a tvar prestriedali ako na bežiacom páse. V snahe držať krok s tým, čo je aktuálne IN sa mnoho z nás uchýlilo k odborníkom.  

V dvadsiatych rokoch bolo trendy tenké obočie do oblúka. Boli posadené dramaticky vysoko, a v podstate išlo o jednu čiarku, kreslenú tmavohnedou až čiernou farbou.

1920.jpg

Foto: 
besamecosmetics.com

Štyridsiate roky boli prvým krokom k prirodzenosti. Do módy vošli plnšie a hustejšie oblúky. V päťdesiatych rokoch bola éra Marilyn Monroe, a teda tvar obočia už nebol až tak zaoblený. Špecifickým znakom bolo mierne zahrotenie.

1950.jpg

Foto: 
usatoday.com

Rok 1960 kládol dôraz na mihalnice ala Twiggy. To znamená, že obočie prešlo do úzadia a trendy bol ten, kto ho mal kratšie, no stále dokonale upravené. Sedemdesiate roky boli dobou výrazného make-upu, farebných očných tieňov. Sprevádzalo ich opäť tenké obočie tvarované do klenby.

Pre nasledujúce desaťročie bola múzou prirodzenosť, ktorá sa však neohriala príliš dlho a zas raz ju nahradilo aktívne využívanie pinzety. Rok 2000 pritvrdil a obočie tým prišlo o ďalší riadok.

Súčasnosť sa vyznačuje prirodzene hustým obočím, o ktorom mnoho z nás môže iba snívať. Kvôli snahe prispôsobiť sa trendom naše obočie utrpelo obrovské straty. Niet sa čomu diviť ak už pre istotu ani nechce rásť. Ale netreba skláňať hlavu, pretože prichádza záchrana v podobe nových techník estetickej medicíny, ktoré vám za krátky čas na tvári vyčarujú Caru Delevingne. Aj napriek tomu, že je obočie dotvorené, na prirodzenom vzhľade mu rozhodne neuberie.

obocie.jpg

Foto: 
self.com

- - Inzercia - -