Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja: pani MÁRIA REHÁKOVÁ privítala návštevníkov!

september 12, 2020 - 15:30
Tretí ročník najväčšieho folklórneho podujatia v našich končinách - Slovenský deň kroja, úspešne odštartoval. Pandémii koronavírusu, ktorá aktuálne útočí na kultúrnu oblasť viac, než by bolo žiaduce, sme sa museli prispôsobiť i my.
Foto: 

...a preto tretí ročník vášho obľúbeného folklórneho podujatia prebieha inak, než ste boli doteraz zvyknutí. Folklórna udalosť Slovenský deň kroja sa totiž presúva z plánovanej Banskej Bystrice na Donovaly a aktuálne je už v plnom prúde! :-)

Dlhoočakávaná údalosť je tu!

Úvodné slovo patrilo pani MÁRII REHÁKOVEJ, organizátorke podujatia. Návštevníkov privítala týmito slovami: "Nesmierne si vážime podporu, ktorú ste nám preukázali. Tento ročník je kvôli koronavírusu špecifický, ale to neznamená, že je menejcenný. V ničom nezaostáva a vlastne priniesol niečo úplne iné. Veď viete, ako sa hovorí - všetko zlé je na niečo dobré. A my sme si povedali, že skúsime zvládnuť obmedzenia súvisiace s pandémiou po svojom a Slovenský deň kroja 2020 poňať úplne inak. A síce - prísť za vami. Celé leto sme tak navštevovali nádherné, slovenské folklórne oblasti a miesta, ktoré majú vskutku unikátne kultúrne dedičstvo. Výsledok budete môcť vidieť už 11.októbra na obrazovkách RTVS v podobe 70-minútového dokumentu, ktorý bude silným kultúrnym odkazom pre staršie, ale i mladšie generácie. Na vlastnej koži sme pocítili silné emócie od vás, všetkych priaznivcov folklóru, ktoré nás nabili ďalšou energiou a sme pripravení vyzdvihovať unikátnosť nášho folklórneho dedičstva aj v ďalších rokoch."

O dokonalý hudobný začiatok akcie sa so svojím umením postaral uznávaný operný spevák, pán Otokar Klein:

Jedným zo vzácnych hostí, ktorých sme na Donovaloch privítali, bol politik Peter Pellegrini, rodák z Banskej Bystrice, ktorý je súčasťou každého ročníka tohto jedinečného podujatia:

Priebeh Slovenského dňa kroja pre vás i naďalej mapujeme! Sledujte www.zenskyweb.sk a buďte s nami pri tom!

- - Inzercia - -