Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz: Iné, a predsa jedinečné!

september 09, 2020 - 23:40
Prvá prehliadka projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz v roku 2020 sa už navždy zapíše do histórie svojou výnimočnosťou. Uskutočnila sa totiž za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení, v období, keď celý svet bojuje s pandémiou koronavírusu. Aj napriek tomu si ju hostia užili aj s rúškami na tvári.
Foto: 

Úvod dlhoočakávanej prehliadky patril klaviristke známej pod umeleckým menom Silvia Victoria Regia, ktorá špeciálne pre tento večer pripravila klavírnu verziu známej ľudovej svadobnej piesne a vytvorila tak dokonalú zvukovú kulisu pre prezentáciu svadobných krojov zo stredu Slovenska. V nich sa predstavila aktuálna finálová dvanástka súťažiacich MISS Horehronie 2020.

ram_4981.jpg

Bratislavské módne dni - Miss Horehronie
Foto: 
Ramon Leško

V téme LÁSKA, ktorá sprevádza jubilejný 15. ročník projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz pokračovala šperkárka DENISA ČIMO, ktorá je povestná svojím nadšením pre minerály, kryštály a rozličné kamene, z ktorých zhotovuje pôsobivé módne doplnky. Pár dní pred prehliadkou sme Denisu oslovili, aby nám prezradila čosi viac o prípravách na svoju premiérovú šou. „Na Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz som sa pripravovala naozaj precízne. Po zadaní témy LÁSKA, inšpirovanej Andrejom Sládkovičom a jeho najdlhšou básňou na svete Marína, som vytvorila letnú a zimnú kolekciu ,,Láska". Každý šperk dostal meno podľa veršov z tohto diela. Moja skvelá kamarátka Katarína Horváthová zo salónu Katleen následne ušila ku každému šperku príslušnú farbu šiat. Výsledné modely dýchajú romantikou a sú nadčasové, na čo sme pri dolaďovaní kolekcie kládli veľký dôraz,“ prezradila nám vždy usmiata Denisa.

Pani Mária Reháková privítala hostí

ram_5113.jpg

Bratislavské módne dni - Pani Mária Reháková privítala hostí
Foto: 
Ramon Leško

Po úvodnom slove a prehliadke šperkov sa už hosťom tradične prihovorila pani MÁRIA REHÁKOVÁ, riaditeľka Agentúry Promotion, aby návštevníkom poďakovala za roky priazne, dôveru i súdržnosť v týchto neľahkých časoch. Zároveň vyzdvihla prácu návrhárov a všetkých ľudí pracujúcich v módnom biznise i v zákulisí Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, bez ktorých by bol celý večer iba ťažko zrealizovateľný. "Na začiatku roka sme vraveli, že budeme oslavovať celý rok našich 15 rokov organizovania Bratislavských módnych dní. Bohužiaľ sme museli jarnú časť zrušiť. Preto vám všetkým ďakujem za účasť, hosťom aj všetkým partnerom. Verím, že zažijeme spolu krásny večer."

Na pódiu spolu s ňou stála i starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, ZUZANA AUFRICHTOVÁ, ktorá nadviazala na jej príhovor týmito slovami: "Je to po prvý krát keď je Staré mesto spoluorganizátorom Bratislavských módnych dní a je mi obrovskou cťou byť súčasťou akcie s tak silnou tradíciou. Bratislava je krásavica na Dunaji a tiež aj mesto módy, Staré mesto sa preto s radosťou zapojilo do tohto projektu. Móda súvisí s umením a s prostredím, ktoré vytvárame a rovnako ako krásna architektúra, tak aj ženy vytvárajú prostredie, ktoré kultivuje. V krajšom prostredí sa lepšie žije. Prejavujem obdiv Márií Rehákovej, ktorá odvážne napriek okolnostiam neustúpila od svojho zámeru a 15 - ty ročník Bratislavských módnych dní sa mohol uskutočniť."

Dámy vystriedal generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia STEPHAN MOEBIUS, ktorý okrem príhovoru, v ktorom vyzdvihol nielen spoluprácu značky Mercedes-Benz s projektom, ale zároveň obdaroval jednu z návštevníčok podujatia autom na víkend.

Šou odštartovali víťazky projektu Nové tváre módnej scény

KRISTÍNA BÁNOVSKÁ a RADOVANA SVÝBOVÁ.

To sú mená, ktoré fanúšikom mladých módnych talentov netreba predstavovať. Presne pred rokom totiž obe mladé návrhárky hviezdili na Bratislavských módnych dňoch by Mercedes-Benz v kostole Klarisiek a odvtedy sú neoddeliteľnou súčasťou každej módnej šou organizovanej naším vydavateľstvom a Agentúrou Promotion. Pri pohľade na ich modely niet divu.

ram_5170.jpg

Bratislavské módne dni - Kristína Bánovská
Foto: 
Ramon Leško

ram_5224.jpg

Bratislavské módne dni - Radovana Svíbová
Foto: 
Ramon Leško

Známe tváre Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz nesklamali

Po nich sa už na pomyselnom prehliadkovom móle striedali nádherné a pestré kúsky od uznávaných slovenských dizajnérov, mimo iného i stálic našich módnych večerov.

Módna značka SICILY STYLE ozvláštnila šou hudobnou vložkou sympatického speváka, ktorý svojím uhrančivým pohľadom zvádzal nielen nádherné modelky predvádzajúce modely, ale i prítomné dámy v sále. Medzi kráskami, ktoré sa ukázali v nápaditých a pestrých modeloch tejto značky, boli i fitnesska Zora Czoborová či herečka Karin Haydu.

ram_5285.jpg

Bratislavské módne dni - Sicily Style
Foto: 
Ramon Leško

Na jesennej edícii Bratislavských módnych dní samozrejme nechýbali ani ďalšie známe značky. Prehliadka pokračovala modelmi z dielní návrhárov: LA RENA, ALEXIS VIDIC MILLINERY, MARMARE FASHION, nechýbala značková móda pre pánov LOMBARDI FASHION HOUSE, očarila tiež návrhárka MONIKA VONTSZEMU, , a to nielen skvelou kolekciou, ale aj netradičným výberom modeliek.

Prehliadku ZUZANY HAKOVEJ doplnila spevom Zara Prágerová a obľúbená JANA JURČENKO predstavila unikátne prepojenie módy s technikou, keďže si na tento večer pripravila kolekciu inšpirovanú zlatou edíciou telefónu motorola razr.

České súrodenecké duo návrhárov tvoriacich pod značkou PONER odprezentovalo dvadsiatku modelov a záver patril fenomenálnej JANE PIŠTEJOVEJ. Módna diva ukázala počas uplynulého večera viac ako dve desiatky nových šiat a zaujímavé variácie na hlavách modeliek, pričom úvodná časť i záver jej časti prehliadky patrili topmodelke Andrey Verešovej. Treba povedať, že aplauz, ktorý si na konci vyslúžila, bol určite oprávnený.

ram_6058.jpg

Bratislavské módne dni - Jana Pištejová
Foto: 
Ramon Leško

Veľká vďaka patrí aj našim partnerom:


Vladislav Stanko, majiteľ European institute Prague a poslanec Košíc odovzdal na pódiu kyticu modelke Izabelke

BMD 2020 S1

Kompletná galéria všetkých modelov sa nachádza pod článkom!

- - Inzercia - -