Dnes je streda, 12.august 2020, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržlenovú vňať mnohí podceňujeme. Pre zdravie je však veľkým prínosom!

júl 01, 2020 - 08:00
Petržlenovú vňať používame predovšetkým v studenej kuchyni, ale taktiež na dochucovanie teplých jedál pred podávaním. No vňaťka toho dokáže oveľa, než "len" ozdobiť pokrmy. Je totiž cennou zásobárňou zdravia. O týchto benefitoch ste tušili?

Nebudeme vás napínať. Petržlenová vňať je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré nám pomáhajú pri liečbe mnohých ochorení. Chutná bylinka podporuje apetít, posilňuje imunitu, má blahodárny vplyv na krvný obeh, obličky i prostatu. Obzvlášť dávame do pozornosti vitamín C, ktorého je v petržlene až trojnásobne viac než v pomaranči, a ktorý je dôležitý pre náš imunitný systém. Ďalej v nej nájdeme draslík, horčík, vápnik či železo. Vďaka vysokému obsahu železa pomáha pri chudokrvnosti. 

Petržlenová vňať je silné diuretikum, ocenia ju pacienti s chorými obličkami, vysokým krvným tlakom, pomôže pri artritíde, reumatizme aj celulitíde. Priaznivo pôsobí na žlčník i pečeň. Málokto vie, že vňaťka uvoľňuje plyny, efektívna býva pri liečbe syndrómu dráždivého čreva. Petržlenová vňať je vzácnym zdrojom kyseliny listovej a tá je zas nevyhnutnou súčasťou jedálneho lístka tehotných žien.

Postará sa o vašu krásu

Vňaťka funguje ako afrodiziakum pre ženy, zlepšuje stav pokožky, nechtov a kvalitu vlasov. Možno ju využiť tiež ako súčasť detoxikačnej kúry. Pýtate sa však, koľko jej je dosť? Úplne vám postačí skonzumovať dve lyžice čerstvo nakrájanej vňaťky denne.

Zázračný nápoj na očistu tela

Do mixéra vložte 1 stonku kučeravej petržlenovej vňate, zalejte čerstvo vytlačenou šťavou z polovice citróna, pridajte 250 ml vody a rozmixujte. Ako detoxikačnú kúru pite jeden týždeň petržlenový drink ráno nalačno, potom si dajte ďalšie dva týždne pauzu a následne pokračujte v popíjaní nápoja ďalší týždeň. Nápoj vás prirodzene prečistí a nabudí energiou.

Tip od nás

Zelenú petržlenovú vňať si uchováte tak, že ju nadrobno posekáte, vložíte do pohára a premiešate so soľou v pomere 1:4. Zvädnutá petržlenová vňať bude opäť svieža, akonáhle ju poukladáte na tanier, pokropíte studenou vodou a necháte prikrytú tanierom niekoľko hodín.

Zaujímavosť na záver

Petržlenovú vňať používali v kuchyni už antické národy, stala sa symbolom radosti a slávy. Gréci z nej vyrábali veniec a dávali ho víťazom športových zápasov. No a pre jej silnú arómu ju starí Rimania používali na odstránenie mŕtvolného zápachu pri pochovávaní.

- - Inzercia - -