Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pomáhalo sa (aj) módou

október 29, 2019 - 08:00
Minulý víkend sa konal charitatívny večer Fashion Sparkling Charity Night a ja som vďaka Fashion Tv Czech&Slovak mohla byť pri tom.

Jedinečný večer sa konal v historických priestoroch Slovenskej filharmónie. Témou večera bol Velvet, alebo aj pocta Nežnej (Zamatovej) revolúcií. Tento rok sa konal už siedmy ročník tejto špeciálnej udalosti. Hostiteľkou bola už tradične Gabriela Drobová, riaditeľka Fashion Tv Czech & Slovak. Keďže ide o charitatívny event, aj tento večer mal svoju úlohu. Tou bolo vyzbierať, čo najviac financií na nadáciu STARS for STARS, ktorá pomáha talentovaných deťom bez finančnej podpory. Ambasádorkou večera bola lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová. Obrovským prekvapením večera bola dražba prilby, ktorú venovala Mikaela Schiffrinová. Podarilo sa vyzbierať neskutočných 38 400 eur, ktoré poputujú do spomínanej nadácie. To však ani zďaleka nebolo všetko.

img_20191019_233458-min.jpg

Pomáhalo sa (aj) módou
Foto: 
Zarina Šimkovič
Superstar Tereza Mašková v šatách z dielne Zarina Šimkovič

Súčasťou večera bola aj špeciálna prehliadka. 20 top slovenských a českých dizajnérov dostali za úlohu vytvoriť jedinečný model na tému večera. Medzi dizajnérmi boli stálice českej a slovenskej módnej scény ako napríklad Beata Rajská, Natali Ruden, Jana Pištejová, Fero Mikloško, Veronika Hložníková a medzi nimi aj ja. Predvedené modely následne poputujú do ALIZÉ Fashion House, kde si ich môžete zakúpiť a tým prispieť na nadáciu StarForStars. Vďaka tomu, pomôžete deťom aspoň čiastočne naplniť ich sny.

img_20191019_230657-min.jpg

Pomáhalo sa (aj) módou
Foto: 
Zarina Šimkovič

Na tento večer som si ja osobne pripravila hodvábnu róbu telovej farby. Nechala som sa inšpirovať ,,nežnosťou“ revolúcie. Takisto použitý materiál vyjadroval skryté posolstvo. Hodváb je presným opakom zamatu, je ľahký a vejúci. Pre mňa osobne tento kontrast vyjadruje prechod od starého obdobia na nové. Model mi predviedla Erika Bugárová, finalistka Miss Slovensko a taktiež moderátorka Fashion TV.

Veľmi si vážim, že som sa tejto udalosti mohla zúčastniť a nepriamo pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú.

 

Prajem krásny týždeň,

- - Inzercia - -