Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Koncert ďalšej veľkej hviezdy na dosah!

október 04, 2019 - 09:00
Anglický gitarista a spevák Eric Clapton (74) sa 29. mája predstaví v Prahe. V tamojšej O2 aréne odštartuje svoje letné európske turné.

V rámci neho zavíta aj do Nemecka, Švajčiarska, Talianska, Belgicka, Holandska, Dánska, Fínska a Ruska. Sedemdesiatštyriročný Clapton si privezie aj svojich spoluhráčov Nathana Easta, Paula Carracka, Chrisa Staintona, Doyla Bramhalla II. a vokalistky Sharon White a Katie Kissoon. Vstupenky na pražský koncert sa dostanú do predaja 11. októbra o 10:00.

Eric Patrick Clapton je považovaný za jedného z najlepších gitaristov na svete. Magazín Rolling Stone ho v roku 2004 zaradil medzi najlepších hudobníkov v dejinách. Jeho meno je trikrát zapísané v Rock'n'rollovej sieni slávy - dostal sa tam ako sólový umelec, aj ako člen skupín The Yardbirds a Cream.

Držiteľ ocenenia Grammy

Na konte má 17 cien Grammy a v roku 2004 si prevzal Rad britského impéria (CBE). Medzi jeho najznámejšie piesne patria napríklad Layla, Tears In Heaven, Change The World, Wonderful Tonight, Lay Down Sally či coververzia hitu I Shot The Sheriff Boba Marleyho. V marci 2011 vydražil za viac než 2,15 milióna amerických dolárov vyše 70 hudobných nástrojov a ďalšie vybavenie, pričom výťažok z aukcie venoval na konto protidrogového a protialkoholického strediska Crossroads Centre na ostrove Antigua. Toto centrum založil v roku 1998 po tom, ako porazil vlastnú závislosť od alkoholu a drog.

Eric Clapton a jeho veľký hit Tears In Heaven:

Eric Clapton - Tears In Heaven (Official Video)

Informácie pochádzajú od Jána Kakaščíka z agentúry SILVI Production a z archívu agentúry SITA.

- - Inzercia - -