Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Malé ohliadnutie za súťažou ,,Nové tváre módnej scény“

august 05, 2019 - 19:33
Dnes by som sa rada vrátila trochu do minulosti a predstavila vám víťaznú kolekciu, vďaka ktorej som získala titul ,,Nová tvár módnej scény 2017“.
Foto: 
Petra Pavlík Hurai

Keďže jesenné BMD sú už na spadnutie (za mesiac a pár dní) a ja musím pomaly myslieť na novú kolekciu, rada by som sa na chvíľku vrátila ku kolekcií, ktorá mi otvorila dvere medzi top slovenských dizajnérov a naštartovala moju kariéru módneho návrhára. Možno to poslúži aj ako inšpirácia pre mladých návrhárov, ktorý sa o titul ,,Novej tváre“ budú uchádzať tento rok, keďže táto súťaž sa vďaka BMD koná vždy počas jesenných BMD a pomáha mladým talentom plniť si ich sny.

look_12_1-min.jpg

Malé ohliadnutie za súťažou ,,Nové tváre módnej scény“,  ktorá nás čaká už čoskoro
Foto: 
Petra Pavlík Hurai

Témou môjho ročníka súťaže bola ,,Vôňa kávy“. Tvorbe kolekcie som venovala veľa času. Celú som ju navrhla najskôr v grafickom programe, keďže sa pokorne priznávam, že kreslenie nebola nikdy moja silná stránka. Celá kolekcia odzrkadľovala môj vzťah ku káve. Káva je mojim životobudičom a je neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného prerodu z nepríčetného, na normálne fungujúceho človeka.

Tým bola inšpirovaná aj farebnosť kolekcie. Z tmavých hnedých odtieňov po nadpozemskú žiarivo bielu, ako prechod z pochmúrna na výslnie. Pre túto príležitosť som navrhla aj minimalistickú potlač, ktorá predstavuje škvrny od kávy, ktoré sú práve v mojom prípade neodmysliteľnou súčasťou jej pitia. Kolekcia sa skladala z jednoduchých, navzájom kombinovateľných kúskov, ako aj jedných večerných šiat. Hlavnou inšpiráciou pri návrhu strihov bola pohodlnosť oblečenia na spánok, no zároveň aj nadčasová elegancia minimalistických prvkov.

look_6a-min.jpg

Malé ohliadnutie za súťažou ,,Nové tváre módnej scény“,  ktorá nás čaká už čoskoro
Foto: 
Petra Pavlík Hurai

Kombinovala som ťažké a ľahké materiály. Ťažký hnedý tvíd, ktorý predstavuje podstatu kávy, jej plnú zemitú chuť, a jemné vzdušné materiály, ktoré predstavujú môj povznášajúci pôžitok z kávy. Jednotlivé prvky obsahovali aj aplikácie z jemného peria. Výsledok môžete vidieť na fotkách z módneho editoriálu, ktoré nafotila Petra Pavlík Hurai.

Už teraz sa neviem dočkať čo si pre nás pripravia tohtoročný finalisti. Tento rok zadanie vôbec nie je jednoduché, témou je ,,Štefánik“. Som si však istá, že finálna šestka bude kvalitná, tak ako každý rok a prinesie opäť niečo nové.

 

Prajem krásny týždeň a už teraz sa teším na jesenné BMD, vidíme sa?

 

 

- - Inzercia - -