Dnes je sobota, 05.december 2020, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jesenná Haute Couture v podaní značky Valentino

júl 14, 2019 - 22:45
Paríž opäť raz ponúkol to najlepšie z haute couture módy a moja obľúbená značka Valentino nezostala svojej povesti nič dlžná. Tu je pár mojich favorite look-ov z ich najnovšej kolekcie.

Módna značka Valentino pod taktovkou Pierpaol-a Piccoli žiari farbami. Tento dizajnér bol minulý rok ocenený významnou cenou pre najlepšieho dizajnéra roka. Je to môj najobľúbenejší dizajnér. Každá jeho kolekcia je nezabudnuteľná, veľmi ženská a nápaditá. Vždy nám predkladá istý príbeh, inšpiráciu. Inak to nebolo ani na parížskom haute couture week-u, kde predstavil najnovšiu kolekciu jesennej Haute Couture 2019.

Takáto kolekcia je veľmi špeciálna. Ide o šaty, ktoré sa šijú v obmedzenom množstve a na objednávku. Takéto šaty sa tvoria niekoľko desiatok či stovky hodín a ceny niektorých zďaleka prevyšujú cenu klasického štvorizbového bytu v Bratislave.   

Kolekcia Valentino ponúkla inšpiráciu folklórom, hýrila farbami, ale aj klasickými siluetami, ktorými je táto značka povestná. Na móle sme okrem svetových top modeliek, mohli vidieť aj ženy v zrelom veku, či rozdielnej farby pleti. Pierpaolo sa v celej kolekcii pohráva s rozmanitosťou kultúr a identít žien, pre ktoré je značka určená. Je to pomyseľnou odpoveďou na skupiny ľudí a vodcov, ktoré vo svete šíria strach a izolovanosť. ,,Celé je to o idei individualizmu“, povedal návrhár.

Ďalšou inšpiráciou pre jeho kolekciu boli známe diela talianského renesančného maliara Rossa Fiorentina či maľby Diany Vreeland.

,,Oko musí cestovať“ vyjadril sa Piccoli.

V prvej rade na prehliadke Valentino sme mohli vidieť známe mená ako Gwyneth Paltrow, Naomi Campbell či Celine Dion. A o tom, že sa skutočne vydarila svedčí aj fakt, že nakoniec Piccoli zožal standing ovation a nielen pre to, že na záverečné defilé priviedol celý svoj výrobný tím. Áno, aj za toto ho obdivujem, za to akým spôsobom si váži svojich ľudí, pretože krajčíri a kvalitný remeselníci, sú pre dizajnéra alfou omegou.

Ako sa pozdáva nová kolekcia vám?

 

Prajem ešte pekný týždeň,

- - Inzercia - -