Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Polámané riasy? Možno robíte tieto chyby!

apríl 15, 2019 - 18:00
Nie je veľa žien, ktoré sa pýšia prirodzene dlhými, hustými riasami. Nám ostatným neostáva nič iné, len si k nim dopomôcť skrášľovacími produktmi, návštevami kozmetických salónov, prípadne radikálnejšími riešeniami.

Nasledujúcich chýb sa však môžeme vyvarovať všetky bez rozdielu.

Mihalniciam nedoprajete oddych

Pre mnohé ženy síce náročná, ale za to prospešná misia. Pokiaľ sa vám ju podarí dodržať aspoň jeden – dva dni v týždni, máte vyhraté. I naše riasy si potrebujú oddýchnuť od kozmetických prípravkov, ktoré im neraz svojim zložením dokážu poriadne zavariť.

Stopka vodeodolným špirálam

Vyhnite sa vodeodolným špirálam. Z mihalníc idú odstrániť naozaj ťažko. Ak sa nechystáte tancovať v daždi, nie ste na dovolenke alebo nejdete na romantický film s partnerom do kina, z kozmetickej taštičky ju ani nevyťahujte. Presne to radia odborníci.

S umelými mihalnicami opatrne

Umelé mihalnice sa javia ako ideálne riešenie pre zvodný pohľad, no pri ich nalepovaní vystavujete svoje riasy možným rizikám. Mali by ste byť opatrné a pri nanášaní lepidla to nepreháňať. V opačnom prípade  sa vám ľahko dostane do folikulov a následné odstraňovanie umelých  mihalníc bude ešte obtiažnejšie.

Umývajte si ruky

Pýtate sa, ako súvisí čistota rúk so zdravými mihalnicami? Následkom špinavých rúk sa zvyšuje riziko zápalu očných spojiviek. Umývajte si ruky poriadne a najlepšie pred každým nanášaním maskary.

Ricínový olej poznáte?

Surovina, ktorou svoje mihalnice zaručene vzpružíte, je nie príliš známy ricínový olej. Postačí iba pár kvapiek aplikovaných na korienky mihalníc a výsledky sa dostavia už čoskoro. Buďte ale v strehu, aby sa vám ricínový olej nedostal do očí. Oko by vás v tom prípade nepríjemne štípalo.

Trik s vazelínou

Vazelína je skvelý spôsob, ako mihalnice zregenerovať. Potrebujete iba maličké množstvo a najlepšie tri razy do týždňa. Priveľa vazelíny bráni folikulom prijímať potrebnú výživu z organizmu. 

Strava bohatá na vitamíny

V obchode nakúpte výrobky s obsahom vitamínu  A, E, F, kolagénu a nevynechajte ani prípravky aloe vera. Práve tie zabraňujú lámaniu mihalníc a poskytujú im potrebnú výživu.

- - Inzercia - -