Dnes je sobota, 26.september 2020, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Inšpirujte sa trendy účesmi tohtoročnej jari

apríl 11, 2019 - 08:00
Jarný vánok privial do kaderníctiev prirodzenosť. Nechajte sa zlákať strihmi ako bob, rozviate vlny či prirodzene kučeravá ofina. Pri týchto účesoch hrajú prím zdravé vlasy plné lesku a dokonalý strih.

Každá žena túži po krásnych vlasoch. Pýtate sa, ako ich docieliť? Až 85% vlákien vlasu sa skladá z proteínov. Vlasy sú pevnejšie než oceľ, pretože majú zložitú štruktúru bielkovín. Za pevnosť sú zodpovedné proteíny vo vláknitej kôre, dodávajúce vonkajšej štruktúre kutikuly pozoruhodne trvácnu povahu. Zdravý vlas sa nepretrhne ani pri silnejšom ťahu. 10% vlákien vlasu pozostáva z lipidov, čiže prírodných olejov vlasu. Lipidy obnovujú proteínové štruktúry, dodávajú vlasovým vláknam elasticitu a umožňujú im ohýbať sa bez poškodenia.

Čo hrá prím, je udržať vlasy posilnené proti škodlivému UV žiareniu a vyživovať ich počas všetkých ročných období rovnako. „Antioxidanty v šampónoch a kondicionéroch posilňujú vlasy pred UV žiarením, zatiaľ čo aktívne lipidy pracujú na doplnenie stratených lipidov, aby boli vlasy silné a pružné,“ prezrádza tip na tú správnu starostlivosť Dr. Jeni Thomas z výskumného centra Panténe.

Na jedálničku záleží

Vlasy vyžadujú stály prísun bielkovín v strave. Železo je ďalším dôležitým prvkom potrebným pre zdravé vlasy. Spolu so železom potrebujú zdravé vlasy stály prísun vitamínov B12, B3, C, A, D, biotínu, esenciálnych mastných kyselín a stopových prvkov ako zinok, meď a selén. Vo všeobecnosti platí, že vyvážená strava, ktorá je prospešná pre celé telo, funguje aj na vlasy.

Kučeravá hriva s ofinou

Dámy s prirodzene kučeravými vlasmi môžu túto jar veselo zahodiť žehličky! Vlasy aj s ofinou noste hravé a kučeravé.

Krátky „bob“

Najpraktickejší a najobľúbenejší účes všetkých čias ostáva na výslní i tento rok. Umývanie ani styling vám nezaberú veľa času – stačí mať dobrý strih, vlasy jemne prefénovať a rozčesať.

Rozviate „70“

Nedbalý účes, ktorý bol v kurze v rokoch sedemdesiatych, sa opäť vrátil do centra pozornosti. Na jar a leto je dokonalý, stále totiž budete pôsobiť, že ste sa vrátili z dovolenky. Neodolala mu ani módna diva Ivana Gáborík.

Majte ale na pamäti, že ...

Ohľadom strihu sa vždy zverte do rúk odborníka! Uľahčí vám život pri každodennej úprave vlasov a uchráni vás od smútku za skrátenými prameňmi.

Zdroj foto: Instagram, Ivana Gáborík, Panténe

- - Inzercia - -