Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TOP fakty o ženskom pozadí. Viete, koľko by mal merať jeho obvod?

november 16, 2018 - 12:30
Podľa štúdie realizovanej odborníkmi z University of Oxford sú ženy s väčším pozadím inteligentnejšie. S akými ďalšími závermi prišli?

*Znalci tvrdia, že je to pre zvýšenú koncentráciu omega-3 mastných kyselín v tele, pretože blahodarne vplývajú na činnosť mozgu.

*Tá istá univerzita prišla s tvrdením, že s väčším zadkom súvisí tiež schopnosť brániť sa závažnejším chorobám typu kardiovaskulárne ochorenia alebo cukrovka. A to aj napriek tomu, že ide o ochorenia spájané s obezitou.

*Pokiaľ nedokážete odhadnúť, či je váš zadok proporčne vyvážený, rozlusknúť túto dilemu vám pomôže britský profesor Manning z univerzity v Lancashire. Zostavil rovnicu dokonalého ženského pozadia - objem pása vydeľte objemom bokov.

*Ideálnou hodnotou je číslica 0,7. Platí jednoduché pravidlo – čím menšie číslo od 0,7, tým väčší zadok. Spomedzi celebrít si najlepšie vedie Kylie Minogue. Má výsledok 0,702.

*Ak máte viac tuku v zadku ako na bruchu, riziko cukrovky či srdcových chorôb u vás rapídne klesá.

*Ženy s väčším pozadím údajne rodia múdrejšie deti. Tuk obsahuje omega-3 mastné kyseliny, pozitívne ovplyvňujúcej vývoj mozgu dieťaťa. Či s odborníkmi súhlasíte, je už na vašom zvážení.

*Zadnú partiu tela má človek vyvinutú hlavne vďaka chôdzi. Sedavý životný štýl môže za jej rýchlejšie ochabovanie.

*Dermatologička Angela Lamb upozorňuje, že rakovina kože sa objavuje i na miestach ako genitálie, podpazušie, prsty na rukách a zadok. Nezáleží pritom, či ho vystavujete priamemu slnku.

*Veľký sedací sval je najväčším svalom tela. Pomáha udržať vzpriamený postoj a ovláda bedrový kĺb.

*Nech by ste precvičovali paže a stehná akokoľvek intenzívne, toľko svalovej hmoty, ako je v zadnej časti tela, sa vám nepodarí vybudovať.

*Ak si kladiete otázku, prečo máte väčšie pozadie ako váš partner, na vine môže byť estrogén. Tento hormón smeruje tuky prijaté zo stravy do zadnej časti tela.

- - Inzercia - -