Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Tohtoročná úroveň bola veľmi silná

marec 22, 2016 - 10:18
Včerajší Svetový deň poézie patril v Bratislave ako inak recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča. O najlepší prednes sa popasovalo viac ako 30 súťažiacich od tých najmenších až po dospelých. Odbornú porotu tento rok najviac potešila kategória Juniorov a Seniorov.

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča

Na bratislavskom kole recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkovičasa zúčastnilo viac ako 20 milovníkov poézie. Talentovaní recitátori súťažili v kategóriách Mladší žiaci, Starší žiaci, Juniori a Seniori. Na čele hodnotiacej poroty zasadli manželia Deana Horváthová a Juraj Jakubisko. Okrem nich rozhodovali aj ďalšie zvučné mená ako herec činohry SND Štefan Bučko, odoborným garantom sa stal herec a recitátor Juraj Sarvaš, autorka bestsellerov Andrea Coddington, či šéredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková.

Organizátorka a zakladateľka Návraty poézie cena o Andreja Sládkoviča Mária Reháková  si myslí, že školy prestavajú budovať vzťah k poézii. Inšpirovalo ju to k založeniu tejto recitačnej súťaže. "Najskôr sme súťaž organizovali iba v Bratislave, ale mala taký ohlas, že sa z nej stala celoslovenská akcia,"  s nadšením rozpráva. S predvedenými výkonmi bola nesmierne spokojná a teší sa, že si aj v dnešnej dobe dokážu ľudia nájsť čas na poéziu. 

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Mária Reháková

Autor: 
Lukáš Kolenič

Predseda poroty a režisér Juraj Jakubisko bol tohtoročnou úrovňou nadšený: "Výkony boli veľmi dojímavé a emočné. Mne ako režisérovi sa veľmi páčilo, že väčšina súťažiach dokonca vedela o čom rozpráva a dostalo sa to do ich výrazu." Ocenil aj možnosť zapojenia sa dospelých recitátorov.

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Juraj Jakubisko

Autor: 
Lukáš Kolenič

Do ďalšieho kola, ktoré sa bude konať v Banskej Bystrici, postúpili dvaja víťazi z každej kategórie. Tohtoroční výhercovia si okrem hodnotných cien odniesli aj víkendový pobyt pre rodinu a priateľov v Hainburgu s osobným concierge!

Víťazi v bratislavskom kole recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča:

Mladší žiaci:

1. Adam Jurík
2. Kristián Živčic
3. Jakub Melicher

Špeciálna cena za prózu: Emma Melicherová

Starší žiaci:

1. Daniela Mozolová
2. Michal Ciprich
3. Mária Mišovýchová

Junori:

1. Teraza Smetanová
2.Matúš Rovenský
3. Sára Lovecká

Seniori:

1. Ulrich Ulmann
2. Jarmila Hrneková
3. Anna Venclová

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Bratislava

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -