Dnes je piatok, 27.január 2023, meniny má: Bohuš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Spomienky uzamknuté v šperkoch

december 09, 2022 - 07:30
Šarmantná Helena Krasňanská žije svoj ligotavý sen. Lásku ku šperkom získala od mamičky a zo značky SHERON sa jej pomocou húževnatosti, presvedčeniu a podpory rodiny podarilo vybudovať klenotníctvo, ktoré očarí každého návštevníka. Nazrime hlbšie, ako sa jej to podarilo.
Foto: 
Archív Sheron

Odkiaľ pramení vaša láska ku šperkom? Hrali vo vašej rodine niekedy rolu?

V značnej miere áno. Moja maminka k nim mala nesmierne kladný vzťah. Z detstva si pamätám jej krásnu šperkovnicu. Keď ju zvykla otvárať, mala som pocit, ako by to bolo jej tajomstvo s jej spomienkami. Postupne mi odkrývala o každom šperku príbeh, odkiaľ je a ako ho dostala. Rozprávala s takým nadšením, že iskričky v očiach mala nielen ona, ale i ja. 

Značka Sheron je vďaka vám s manželom Romanom na slovenskom trhu už tridsať rokov, ako vnímate cestu, ktorú máte za sebou?

Je to cesta, ktorá trvá a pokračuje. Cesta spojená s výzvami, rešpektom, tvrdou prácou ale zároveň aj odvahou a silou napredovať. Sú to pozitívne emócie, ktoré pripomínajú, čo sme vybudovali, že naše úsilie sa pretavilo nielen v aktuálne postavenie, ale v niečo, čo má zmysel. 

dscf7060.jpg

Foto: 
Archív Sheron

V roku 1996 sa začal príbeh s hodinárskymi a šperkárskymi značkami svetového mena a kvality ako Rolex, Chopard, Ulysse Nardin, Pomellato a Pasquale Bruni, ako sa vám podarilo zrealizovať tak úspešný počin?

Krása ma od nepamäti napĺňala svojou zmyselnosťou a k nej šperky neodmysliteľne patria. Snažím sa naplno žiť vo svete, ktorý mi dáva veľa podnetov, ideí a príbehov. V jednom mojom obľúbenom filme som počula myšlienku: „Keď niekto niečo miluje, tak to chce. A keď to naozaj chce, tak to dostane.“ Ja verím tomu, že to naozaj tak je. Zbieranie skúseností, vzdelávanie, definovanie vlastného štýlu a v neposlednej miere konkrétne rokovania sú dôsledkom zrealizovania tohto počinu. Za každou značkou v portfóliu Sheron si stojím. Skrýva história s tradíciou zručných majstrov, kde elegancia a krása nie sú len všeobecnými pojmami, ale spôsobom, ktorý definuje životnú cestu. 

Viac sa dočítate v aktuálnom čísle SLOVENKY 

Máte svoj obľúbený šperk alebo hodinky, ktoré majú možno už zub času za sebou, ale pre vás sú stále tie „naj“?

Áno, mám. Za tie roky nemôže byť len jeden. Všetky sú obľúbené, pretože za každým sa skrýva sila a emócia nezabudnuteľného momentu. A verte, čím je zub starší, tým je obľúbenejší (úsmev).

Mali ste francúzsku buldočku, ktorú ste nazvali Sheronka, rodinu považujete za najdôležitejšiu vo vašom živote, ako delíte svoj čas, ktorého majú málo snáď všetci podnikatelia..

Žiaľ, moja Sheronka už nie je medzi nami. Nesmierne mi chýba, pretože aj ona bola členom našej rodiny, ktorú nadovšetko milujem. Kto mám psíka určite vie, o čom hovorím. Tým, že moja práca ma nesmierne baví, napĺňa a zároveň inšpiruje, vždy som vedela nájsť rovnováhu a rozdeliť čas na rodinu a pracovné povinnosti. Určite boli chvíle, kedy si moja práca vyžadovala viac času, no moji rodičia boli vždy na blízku, stáli pri mne a chalani sa tešili z babky a dedka.  

 

- - Inzercia - -