Dnes je piatok, 27.január 2023, meniny má: Bohuš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Vicepremiérku a predsedníčku Za ľudí mrzí, že Sulík sa pri odvolávaní vlády spojil s ľuďmi, proti ktorým spoločne bojovali

december 07, 2022 - 12:47
Vicepremiérku a predsedníčku strany Za ľudí Veroniku Remišovú mrzí, že predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík (SaS) sa spojil s ľuďmi, proti ktorým celé roky spoločne bojovali.
Foto: 
SITA

Pre stranu Sloboda a Solidarita (SaS) ani pre jej voličstvo to podľa Remišovej nemá nielen politický, ale ani ľudský a morálny zmysel. Uviedla to pre novinárov počas dnešného rokovania vlády. Dúfa, že poslanci, a to najmä poslanci strany SaS, si vstúpia do svedomia. Podľa nej odvolávanie vlády nemá dobrú koncovku, a to ani pre nich. Vníma to tiež ako určitý test princípov poslancov demokratického spektra, pričom spresnila, že má na mysli niektorých nezaradených poslancov, a tiež poslancov SaS. Podľa vicepremiérky niekto, kto to myslí vážne s bojom proti korupcii, s hospodárnosťou či s princípmi právneho štátu sa nemôže podpísať pod návrh na odvolanie vlády s ľuďmi obvinenými z korupcie a spoliehať sa na hlasy fašistov a zlodejov.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala strana SaS spolu s Hlasom-SD. Ako dôvod uviedli, že vláda ohrozuje základy ústavnosti a dôvery v demokratický režim. Vyčítajú jej návrh rozpočtu na rok 2023, rezignovanie na boj proti korupcii či zvyšovanie napätia v spoločnosti. Mimoriadna schôdza parlamentu sa začne vo štvrtok 8. decembra o 14:00, hlasovať sa bude 13. decembra o 11:00.

- - Inzercia - -