Dnes je piatok, 27.január 2023, meniny má: Bohuš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svedkyňa opísala vzťah vedúceho detského tábora s maloletou

december 06, 2022 - 17:35
Na pôde Okresného súdu Bratislava II dnes pokračuje hlavné pojednávanie s režisérom a bývalým vedúcim detského tábora Chachaland Romanom P., ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora Katarínou Danovou. Spomedzi šiestich predvolaných svedkov pred súdom vypovedala aj bývalá spolužiačka Danovej zo základnej školy Alexandra. Podľa jej výpovede sa jej Danová zverila v roku 2004, keď mala 13 rokov, že má priateľa Romana a ten má 40 rokov.
Foto: 

Danová sa podľa svedkyne najskôr javila zaľúbená, pričom bola napríklad svedkom toho, ako sa bozkávali v kine. Neskôr išla na odporúčanie Danovej aj do Chachalandu. Danová pritom podľa nej navštevovala obžalovaného na izbe. „Čo sa tam dialo, to neviem," povedala svedkyňa. Zároveň uviedla, že poškodená mala v rámci tábora pre vzťah s Romanom P. rôzne výhody.

Danová podľa svedkyne neskôr uviedla, že s Romanom P. sa chce rozísť, ten to však odmietol. „Písal jej SMS, že si ublíži, že sa zabije," uviedla svedkyňa. Takisto doplnila, že s obžalovaným neskôr sama komunikovala cez mobilné aplikácie, pričom on sa jej pýtal na jej sexuálne skúsenosti a intímnosti. „Povedal, že je lepšie začínať so sexuálnym životom skôr," povedala s tým, že neskôr s ním komunikáciu ukončila.

Ďalší svedok, ktorý bol v Chachalande najskôr ako účastník a neskôr ako praktikant, povedal, že po nejakom čase Roman P. a poškodená svoj vzťah ani neskrývali a ona vystupovala ako jeho pravá ruka. „Boli pár, na milión percent to bolo jasné. Všetci to vedeli," skonštatoval. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať 14. marca výsluchom zvyšných svedkov navrhnutých prokuratúrou.

Roman P. čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania. Podľa prokuratúry mal totiž vzťah s bývalou účastníčkou tábora Katarínou Danovou v období rokov 2003 až 2006. Na začiatku predmetného obdobia malo dievča 13 rokov. O prípade hovorila Katarína Danová verejne až v dospelosti. Roman P. vinu odmieta s tým, že išlo len o kamarátsky vzťah.

- - Inzercia - -