Dnes je piatok, 27.január 2023, meniny má: Bohuš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Byť Georgeom Clooneym je ťažšie, ako to vyzerá

december 06, 2022 - 14:00
Pokiaľ ide o očakávania, genialita Georgea Clooneyho je v tom, ako inštinktívne ich formoval, napĺňal a prekračoval, často súčasne. Je ľahké uveriť, že jeho úspech – najprv v televízii, potom vo filme – bol vopred daný.
Foto: 
shutterstock

Ako by sa niekto taký pekný, vyrovnaný a so zdanlivo neustálou „napínavosťou“ mohol nestať celebritou? Ako by mohol byť chladný niekto, kto zastával toľko úloh, ktoré navždy ostali v povedomí verejnosti? Šťastný bojovník, ktorý sa pasuje s tyranmi, úderníkmi, bojovníkmi aj podvodníkmi...

Niekdajší starý mládenec vo veľkom meste sa stal skutočne šťastným manželom a otcom, napokon, ako sa taký chlap mohol stať niečím iným ako naším platonickým ideálom modernej filmovej hviezdy?

Pravdou je, že byť Georgeom Clooneym je ťažšie, ako to vyzerá. „Veľkú časť svojho života bol podceňovaný, a to preto, že je taký očarujúci,“ hovorí Clooneyho otec Nick a dodáva, „ak by sa nesnažil, nezískal by uznanie za svoje umenie a za všetky tie veľké veci, ktoré dokázal. On sám to urobil. A bolo pre neho ťažké to urobiť. George má totiž veľký dar sebapodceňovania sa a možno to prispieva k tomu, že ľudia nepochopia, na čo sa pozerajú. Má za sebou ťažkú cestu. Musel pracovať naozaj veľmi tvrdo."

Režisér Steven Soderbergh, Clooneyho častý spolupracovník, súhlasí. "George určite robí Georga na plátne jednoduchým a zábavným," hovorí Soderbergh. "Ale môžem vám povedať, že to nie je vždy ľahké a nie vždy zábavné," dodáva režisér.

- - Inzercia - -