Dnes je piatok, 27.január 2023, meniny má: Bohuš
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Nebojte sa zmeny: O tom, ako sa pani Zuzane splnil sen

december 05, 2022 - 16:00
Fotografka Zuzana Černá sa rozhodla skoncovať s prebytočnými kilami a životom v tele, v ktorom sa necítila dobre. Urobila správny krok. Čo všetko dnes už okrášlená a spokojná finalistka v rámci Nebojte sa zmeny absolvovala a ako to celé dopadlo?
Foto: 
archív

Pani Zuzana sa prihlásila do projektu Nebojte sa zmeny, ktorý organizuje vydavateľstvo STAR production vďaka hlavným partnerom – klinike plastickej chirurgie NU’CLINIC a centru výživového
poradenstva NATUR HOUSE. Práve vďaka nim sa veci dali do pohybu tým správnym smerom a k dokonalosti chýbalo už len posledné stretnutie so Zuzanou Paukovou v jej nadčasovom projekte Fashion Gallery, ktorý zastrešuje obchod, krajčírstvo aj salón krásy Hair&Beauty.

O zdravé chudnutie sa postaral Natur House

Ako to už pri organizácii jedinečného projektu, ktorý radikálne mení životy žien k lepšie mu býva, začalo sa chudnutím u Radoslavy Kabaňovej v Natur House. „Musím povedať, že sme začali ukážkovo, všetko išlo, ako malo. Zuzka prišla s váhou 103,7 kg a v redukčnej fáze sme chudnutie pekne naštartovali. Telo nesmie trpieť nedostatkom nutricientov, musí byť dostatočne živené, to je základ,“ vysvetlila nám hneď na úvod výživová poradkyňa Radoslava Kabaňová z Natur House. Základom výživy programu Natur House je stredomorská strava, ktorá je nutrične bohatá a nabitá všetkým čo naše telo potrebuje. Zuzka si v tejto strave našla priam záľubu, čo je dôležitým faktorom pre každého, kto chce vytrvať a zmenu životného štýlu myslí vážne.Hoci sa fáza chudnutia už skončila, nepoľavila a kilá navyše sa jej vďaka tomu nevrátili. Dokonca jej škrt cez rozpočet nespravil ani nedávno prekonaný covid, keď človek od diétnej stravy väčšinou upustí a je vôbec rád, že je. Nestalo sa tak a Zuzana naďalej vyzerá ako modelka.Radoslava Kabaňová apeluje, že častým problémom u ľudí je aj nedostatočné pitie tekutín. „Bez pitného režimu nebude trávenie fungovať tak, ako má. Skrátka, treba si ráno naplniť džbán alebo fľašu vodou a vedome si odkontrolovať, koľko človek vypije,“ odporúča. My sme sa na vlastné oči presvedčili, že nejde o žiadnu mágiu, ale o výskumom podloženú biochémiu, ktorá sa skrátka nemýli. Šťastná vítazka je živým dôkazom. S Radkou sú, napriek tomu, že sa jej chudnutie už skončilo, stále v kontakte a obe strany sa dodnes tešia z priaznivého očakávaného výsledku.

S Radkou Kabaňovou

premena_zuzana_12.jpg

Nebojte sa zmeny: O tom, ako sa pani Zuzane splnil sen
Foto: 
archív


V NU'CLINIC prinavrátili mladosť

Keď sme si opätovne pozreli Zuzkine fotky pred a po zmene, neverili sme vlastným očiam. Hoci mala črty vždy krásne, s vráskami a kilami navyše pôsobila ako usadená pani v rokoch. Po zmene vďaka chudnutiu a estetickým procedú ram pred nami stála doslova modelka. Skúsený tím pod vedením doktorky Chudíkovej tentokrát nešiel do veľkých operácií, lebo v prípade Zuzany neboli nutné. Predtým, ako sa odborníci zamerali na omladzovanie, bolo však nutné pleť poriadne vyčistiť. Na to poslúžilo hĺbkové čistenie na lekárskej kozmetike kliniky a prístrojové čistenie Hydrafacial Purifying. Až
následne sa pokračovalo omladzovaním. „U pani Zuzany sme sa zamerali na celkové omladenie tváre injekčnými technikami. Po 40-ke sa na tvári objavujú známky starnutia v podobe prehlbujúcich sa vrások, ustupujúceho objemu líc a poklesnutých kontúr tváre. Súčasne sa zhoršuje hydratácia pleti a celková kvalita pokožky. S pani Zuzanou sme sa dohodli na beautifikácii, teda okrášlení tváre pomocou kyseliny hyalurónovej, aplikovanej do správne zvolených bodov na tvári, čím dokáže zlepšiť kontúry tváre, zväčšiť a upraviť tvar pier, domodelovať prepadnuté líčka alebo bradu s líniou sánky,“ vysvetlila nám doktorka Chudíková postup, ktorý zvolili odborníci z NU’CLINIC. Kráse dopomohla aj aplikácia botulotoxínu, kyseliny hyalurónovej do prepadnutých kruhov pod očami a čerešničkou na torte bola výplň pier, vďaka čomu ostali krásne hydratované a pružné. Žena po okrášľovacích procedúrach akoby nanovo vysielala mladistvé vibrácie a chuť do života. A hoci sa pri dámach vek nespomína, my vám prezradíme, že Zuzana bude mať čoskoro päťdesiatku. Skrátka, po návšteve v NU’CLINIC akoby čas mizol.

Doktorka Chudíková

dizajn_bez_nazvu521.png

Nebojte sa zmeny: O tom, ako sa pani Zuzane splnil sen
Foto: 
NU' CLINIC


Vo Fashion Gallery prišli vytúžené fanfáry

Aby bol výsledok úplne dokonalý, naše posledné stretnutie s  výherkyňou celkovej zmeny imidžu sa konalo v priestoroch Fashion Gallery a salóne Hair&Beauty u Zuzany Paukovej, ktorá dlhé roky pracovala ako umelecká maskérka a jej rukami prešlo mnoho známych aj neznámych tvárí, ktoré ju vyhľadávajú dodnes.Keďže jej meno je na poli krásy pojmom, bolo nám ihneď jasné, že pôjde o špičkové zakončenie niekoľkomesačnej premeny. A nemýlili sme sa. „Keď máte v rukách krásnu ženu, vaša úloha je jasná, spraviť ju ešte krajšou,“ prezradila nám Zuzana Pauková a pokračovala: „Začneme regeneráciou, aby sme vlasom prinavrátili lesk a život a následne zvolíme strih, ktorý sa bude ľahko upravovať a pomôže aj objemu.“ My sme potom už len so zatajeným dychom sledovali zmenu, ktorá prebiehala priamo pred našimi očami. Skúsená kaderníčka a vizážistka nám popri práci prezradila, že od čias pandémie sa zmenilo aj nastavenie zákazníkov. Hoci nežijeme ľahké časy, služby na poli krásy si vychutnávajú o to viac a viditeľne si vážia každý moment, ktorý si doprajú pre seba. A to je dobre. Zuzana dbá o to, aby dostal každý klient či klientka stopercentný servis, takže v jej salóne s kvantitou nerátajte, dôraz sa kladie na špičkovú kvalitu. A čo sa teda dialo v prípade Zuzky? „Najprv som korigovala farbu. Po nafarbení boli vlasy dvakrát premyté šampónom pôsobiacim proti fialovým  pigmentom a nakoniec bola aplikovaná pena, ktorá pôsobí na zväčšenie objemu na korienky vlasov. Končeky vlasov boli obalené balzamom s keratínom. Nasledoval strih v polodlhej dĺžke, aby sa dal upraviť aj do chvosta. Nakoniec som vlasy fúkala – na temeno hlavy bol aplikovaný stylingový prášok, ktorý mám veľmi rada, lebo vydrží až do najbližšieho umytia a vlasy nezaťaží,“ dozvedeli sme sa o postupe, ktorým si prešiel účes našej šťastnej majiteľky nového imidžu. Čo sa mejkapu týka, inšpiro-
vať sa môžu všetky dámy, lebo ide o denné líčenie, ktoré nie je komplikované. „Líčenie je vyslovene denné, tým, že Zuzana má krásnu sviežu pleť, neboli nutné korekcie. Stačilo len zvýrazniť, čo je pekné,“ dozvedeli sme sa ďalej. Má vizážistka tip na denné líčenie pre všetky dámy? „Ak nemá pleť nejaký vyslovený problém, ktorý treba korigovať, stačí si naniesť BB krém alebo ľahučký krycí mejkap, zmatniť pleť púdrom, použiť trochu rúžu, špirály a žena môže vyraziť,“ radí skúsená odborníčka.

Finálny účes a styling od Zuzany Paukovej

cerna_01.jpg

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC
Foto: 
Vyacheslav Shambazov


Šaty robia človeka

Zuzana Černá miluje čiernu farbu a nie je to len tým, že ju má v mene. S kilami navyše bolo nosenie čiernej praktickou voľbou, a preto si naň zvykla, hoci teraz to už skutočne nepotrebuje. Vo Fashion Gallery naopak siahli aj po farbách, ktoré figurantku nádherne rozžiarili. Či už išlo o pestré kardigány alebo svetlé nohavice a blúzku s výraznou mašľou, z bežnej ženy sa pred našimi očami stávala s každým novým outfitom modelka, na ktorú boli všetci pyšní. Prešla si dlhú cestu za krásou, no aj zdravím. Vo svojom novom tele, omladenej tvári a pestrom oblečení nepociťuje zdravotné problémy, ktoré ju roky sužovali a nemá potrebu držať sa len za objektívom, ktorý je jej pracovným nástrojom.

Projekt Nebojte sa zmeny nie je len pozlátka, ktorá mení ženy zvonka. Zatiaľ každá dáma, s ktorou sme mali česť sa stretnúť dokazuje, že zlepšenie výzoru so sebou prirodzene prináša pozitívne zmeny v duševnej aj spoločenskej rovine. Nebojte sa preto zmeny a zlepšite, čo sa dá. Žijeme len raz.

dizajn_bez_nazvu522.png

Nebojte sa zmeny: O tom, ako sa pani Zuzane splnil sen
Foto: 
Slovenka

- - Inzercia - -