Dnes je utorok, 06.december 2022, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 tipov, ako sa poriadne zrelaxovať aj v zimných mesiacoch

november 22, 2022 - 16:00
O lete už môžeme len snívať a teplé dni sú tiež už za nami. To však neznamená, že neexistujú spôsoby, ako si užiť zimné mesiace pekne v teple. Či už pod plyšovou dekou, na drevenej lavičke v saunovej miestnosti alebo niekde pri mori. Pretože kto chce, ten si svoju cestu nájde. Aj keby to malo znamenať, že strávite Vianoce v Austrálii. Tak čo, idete do toho s nami?
Foto: 
Envato Elements

Cesty pod dekou?

Deka má jednu skvelú vlastnosť, ktorú musíte vyskúšať. Okrem toho, že je spratná, je ako stvorená na cesty. Či už si chcete natiahnuť nohy a prikryť sa vo vlakovom kupé alebo potrebujete niečo rýchle na zahriatie pri pozeraní dokumentárnych seriálov z domu. 

V pohodlí sa cestuje najlepšie. Preto si so sebou vezmite deku do lietadla a objavujte svet spopod teplej prikrývky. O ceny sa báť nemusíte, vieme, kde zoženite tie najlacnejšie letenky. Či už snívajte o výlete do Dubaja, Londýna, Viedne či Prahy.

Hrady a zámky? 

Čo tak túra do najbližšieho wellnessu alebo termálnych kúpeľov? Oddýchne si celé vaše telo. Pokiaľ však máte pocit, že poznáte už každé jedno kúpeľné mestečko na Slovensku a wellness ani nechcete vidieť, naskytá sa tu jedno riešenie. Hneď za našimi juhovýchodnými hraniciami sa nachádza Maďarsko. Krajina, ktorá sa pýši najväčším počtom termálnych kúpeľov. Presnejšie je to 1300 kúpeľov po celej krajine, pričom len v Budapešti je ich 123.

S paličkami po svete?

Pre niekoho je relax posedenie na kávičke a niekto sa zasa rád fyzický zničí v horách. Nezáleží čo obľubujete vy, pokiaľ vám to prináša radosť a vnútorné naplnenie. Ak ste ale človek, ktorý miluje hory, vieme vám dať pár rád, kam sa vydať. Jedným z miest je Národný park Grand Canyon. Žiadne miesto vám neposkytne takú atmosféru, ako práve tento úchvatný národný park, ktorý je srdcom 445 kilometrov dlhého geologického fenoménu.

Pokiaľ vás Colorado neláka, existujú ďalšie riešenia. Napríklad zájsť do susedného Rakúska na dobrú kávu ale hlavne prechádzku do Álp. Pokiaľ máte pocit, že poznáte už Tatri z každej strany, Alpy budú príjemná zmena. Ďalším miestom, ktoré ponúka hikingové túry je Island. Už len kvôli aktívnym sopkám, čiernym plážam a mohutným vodopádom sa to oplatí zvážiť. Spánku pod holým nebom prajú aj hotely, ktoré sú častokrát drahé, preto si nezabudnite spacák.

Teplučké slnko nad zlato?

Hawaii, slnko a pláž

V štáte Hawaii vám odporúčame navštíviť miesto s názvom Molokai. Nachádza sa iba 15 kilometrov od obľúbených letovísk na západnom Maui. Na tomto zriedka obývanom ostrove nenájdete rušný nočný život ani jasné svetlá veľkomesta. Avšak, môžete si nájsť pláž len pre seba, kde z vás opadne všetok stres. Približne 5 kilometrová pláž, oficiálne známa ako Papohaku, leží na západnom konci ostrova. Môže byť celá vaša, či už počas chladných mesiacov, na Nový rok, Vianoce alebo kedykoľvek sa vám zachce. 

Dubaj

Dubaj je mesto a emirát v Spojených arabských emirátoch známy luxusnými nákupmi, ultramodernou architektúrou a rušným nočným životom. Panorámu plnej mrakodrapov dominuje 830 metrov vysoká veža Burdž Chalífa. Toto všetko môžete vidieť na vlastné oči. Stačia vám k tomu len lacné letenky do Dubaja.

dubai-2022-11-02-16-22-03-utc.jpg

5 tipov, ako sa poriadne zrelaxovať aj v zimných mesiacoch
Foto: 
Envato Elements

Bali

Mestečko Ubud na Bali zrelaxuje vašu myseľ aj telo. Príďte si sem užiť všetko, čo Ubud ponúka. Od vonkajších dobrodružstiev až po osvietenie a úplný relax. Je to skvelé miesto, kde si môžete dopriať slávnu balijskú masáž a nasať atmosféru jednej z najlepších ázijských kúpeľných destinácií. Nájdete tu aj prírodnú rezerváciu Monkey Forest Park, v ktorej uvidíte makakmi dlhochvostými.

- - Inzercia - -