Dnes je utorok, 06.december 2022, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Teória spriaznenej duše. Je podľa vás fakt alebo zidealizovaná predstava?

november 22, 2022 - 07:30
Existuje mnoho mýtov, predstáv či filmov o tom, že človek ako jedinec nie je úplný. Neustále hľadá svoju stratenú polovičku, s ktorou vytvorí kompletný celok. Mnohí z nás tvrdia, že ju našli. A u mnohých to, najmä po rokoch, vyzerá ako pravda. Ako vlastne zistíme, že nás Amor spojil s tým pravým? Pozrite sa na znaky, ktoré charakterizujú toto špeciálne puto.
Foto: 
shutterstock

Princezná našla svojho princa a žili spolu šťastne až do smrti. Od malička nám vštepujú ilúziu, že stretneme toho pravého, ktorý nás bude navždy ľúbiť také, aké sme. V dospelosti sa tieto námety premietnu do romantických filmov a kníh. Dokonca už staroveké báje a legendy hovoria o rozdelení jednej duše do dvoch osôb. Hrdinovia potom celý život zasvätia hľadaním svojej stratenej polovičky. Rómeo a Júlia. Tristan a Izolda. Páry, ktoré si zvolia radšej smrť pred životom bez svojej spriaznenej duše. Realita je však väčšinou úplne iná. Napriek tomu sa nájde pár šťastlivcov, ktorí žijú svoj „happy end“ a veria, že s nikým iným nebudú skutočne šťastní.

Existuje mnoho teórií, ktoré sa zaoberajú láskou a vzťahom spriaznených duší. Ich podstata je však rovnaká. Cítite to od samého začiatku. Zoznamovaciu fázu môžete pokojne preskočiť, lebo máte pocit, že vaše duše sa poznajú odjakživa. Môžete byť už od začiatku sami sebou, nemusíte sa na nič hrať ani sa pretvarovať. Vo svojom vnútri cítite, že vaša komunikácia, vyžarovanie či gestá sú prirodzené. Časom, keď prídu aj ťažšie situácie a chvíle, sa vám to len potvrdí. Viete, že to všetko za to stojí a vaša láska je silná aj napriek komplikáciám. Je to váš najlepší priateľ. Mnoho osudových lások vzniklo z nenahraditeľného priateľstva. Skutočné priateľstvo je pevný a dobrý základ pre vážny vzťah. Rozumiete si, máte spoločné záujmy a humor. Jedného dňa zistíte, že to nie je len priateľ. Ale človek bez ktorého neviete a ani nechcete prežiť jediný deň. 

Ste vďaka nemu lepšia verzia samej seba. Podporuje vás a stojí pri vás. Dôverujete si a pomáha vám byť lepším človekom. Niekedy máte pocit, že vás pozná lepšie, ako vy sama. Vie sa úprimne a s citom s vami porozprávať aj o vašich negatívnych vlastnostiach a chybách. Vďaka čomu môžete na sebe každý deň pracovať. Hlavnú úlohu vo vašom vzťahu nehrá sex. Dokážete spoločne tráviť aj dlhší čas bez milovania. Sex je vo vašom prípade len bonus, ktorý vás spája ešte o niečo viac. Dosahujete v ňom oveľa zmyselnejšiu a vyššiu úroveň, kedy sa prehlbuje vaše puto.

Ste to len vy dvaja. Nepotrebujete drahé darčeky, dovolenky či autá. Je jedno, kde ste a v akom čase. Ten vo vašom vzťahu nezohráva úlohu. Dôležité je len to, že ste spolu. Máte pocit, že vzájomná prítomnosť je to, čo vás napĺňa najviac. 

- - Inzercia - -