Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zuzana Čaputová: Ostrá kritika

december 02, 2021 - 19:10
Sme v situácii, kedy si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených. Stretla som sa dnes s predsedom vlády Eduardom Hegerom, aby som mu povedala, ako aktuálnu situáciu na Slovensku v kontexte jeho vlády hodnotím, vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová.
Foto: 
SITA

Sme v situácii, v ktorej si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených. Stretla som sa dnes s predsedom vlády Eduardom Hegerom, aby som mu povedala, ako aktuálnu situáciu na Slovensku, v kontexte jeho vlády, hodnotím.

Všetci sme svedkami, že koalícia nevie prijať prakticky ani jedno opatrenie bez toho, aby sa nestalo predmetom vnútrokoaličného sporu alebo hrozby rozpadu koalície. Vláde sa nedarí nachádzať dohodu na opatreniach v čase a v miere, ako žiadajú odborníci. Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená a potkýna sa na nich celá krajina. Je ilúziou myslieť si, že ľudia môžu dôverovať prijímaným rozhodnutiam, keď ich spochybňujú samotní členovia vlády.

Na osobnom stretnutí v Prezidentskom paláci som preto pána premiéra Hegera požiadala, aby prevzal plnú zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou nášho slabého výsledku v boji s pandémiou a chaosu pri prijímaní reforiem. Už druhý týždeň sme najhorší na svete v počte infikovaných na počet obyvateľov. Stále pritom nemáme schválený štátny rozpočet a navýšenie platov zdravotníkov je podmienené dohodou na zmene ďalších zákonov a aj ústavy.

Sme v kríze a o to silnejšie líderstvo potrebujeme. Keď ide o osud Slovenska a životy jeho obyvateľov, nič iné nemôže mať prednosť.

- - Inzercia - -