Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

L'ORÉAL robí zásadné zmeny v označení svojich výrobkov

jún 30, 2020 - 08:00
Nedávne protesty za Veľkou mlákou, ktoré odštartovala vražda Afroameričana Georgea Floyda, spustili aj nové kroky zo strany kozmetických koncernov.
Foto: 

Kto by nepoznal L'ORÉAL? Značku, ktorá je v súčasnosti najväčším producentom kozmetiky na svete a predáva sa v 150 krajinách sveta? L´oréal prichádza na trh s unikátnymi a vysoko kvalitnými výrobkami, chránenými patentom. Na vzniku produktov (Laboratóriá L´oréal stoja za vznikom takých kozmetických značiek, akými sú KÉRASTASE či vlasová kozmetika L'Oréal Professionnel), sa podieľajú tímy chemikov, biofyzikov, lekárov, farmakológov a inžinierov, pracujúcich na vedeckých výskumoch kože a vlasov, ktoré kráčajú ruka v ruke s dermatologickým a oftalmologickým testovaním. V súčasnosti sa ale v rámci porfólia spoločnosti chystajú zásadné zmeny.

Poupravuje názov výrobkov

Známa značka totiž odstráni z obalov svojich výrobkov slová, ktoré by mohli zaváňať rasizmom. V oficiálnom vyhlásení, ktoré uplynulý víkend priniesla agentúra AFP, stojí: „Skupina L’Oréal sa rozhodla odstrániť z obalov svojej pleťovej kozmetiky slová ako svetlý/zosvetlenie," biely/bielenie, či bledý. Dôvodom sú už spomínané, rasové protesty v Amerike, šíriaca sa nevraživosť a smrť nevinných ľudí.

Na protesty reagujú i ďalšie značky

Tento kozmetický koncern ale nie je jedinou značkou, ktorá sa rozhodla pre ráznejšie kroky. Ďalším subjektom je napríklad spoločnosť Mars. Jej značka Uncle Ben’s používa v logu podobizeň Afroameričana. Firma Johnson & Johnson zas oznámila ukončenie výroby podaktorých produktov radu Neutrogena a Clean & Clear, ktoré sa na Blízkom východe a v Ázii predávajú ako krémy na redukciu tmavých škvŕn. 

L'Oréal to remove words like 'whitening' from skincare products

- - Inzercia - -