Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké typy mužov nás priťahujú? Vedci v tom majú jasno!

jún 29, 2020 - 11:45
Dovolenková sezóna je doslova na spadnutie a neraz býva spojená i s vášnivou, letnou láskou. Podľa vedcov nás celkom prirodzene priťahujú isté typy mužov. Ako prišli k svojim záverom?
Foto: 

Vedci z univerzity vo waleskom meste Cardiff si posvietili na nárast tzv. zmiešaných manželstiev. Na počte štyridsať respondentov z USA sa zamerali na vkus oslovených ľudí a ich fyzické preferencie. Dobrovoľníkom dali zhodnotiť až šesťsto fotografií tvárí opačného pohlavia, ktoré podľa rasy rozdelili do troch kategórií.  

Na základe prieskumu vyplynulo, že ženy – belošky, uprednostňujú mužov s černošskými rysmi a mulatov, následne mužov rovnakej rasy a na poslednej priečke sa ocitli Aziati. Nuž, a ako znejú ďalšie závery? Pre dotazovaných mužov boli zas najpríťažlivejšie Aziatky, za nimi belošky a potom černošky.

Zaujímavé je, že medzi pármi muž černoch – žena beloška a muž beloch – žena černoška, vznikol až dvojnásobný rozdiel v prospech prvej varianty.

Čo je hlavným dôvodom?

Odborníci majú vo výsledkoch obdobných prieskumov jasno a údajne sú celkom logické. Tvrdia, že kým ženy vidia v tmavých mužoch protyp sily, zdravia a mužnosti, páni vnímajú Aziatky ako skromné bytosti, ktorým nechýba pokora, zásady vernosti, schopnosť vytvoriť domácu pohodu či prirodzená potreba vyjadriť mužovi oddanosť a obdiv. :-)

Ani medzi celebritami nie je o zmiešané spojenia núdza:

♡ Celebrities In Interracial Relationship ♡

- - Inzercia - -