Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

AKTUÁLNE: Prevádzky stále musia dodržiavať hygienické opatrenia, inak im hrozí pokuta do 20-tisíc eur

jún 28, 2020 - 10:00
Od 1. júla sa prevádzkovateľom maloobchodných prevádzok a prevádzok poskytujúcich služby nariaďuje pre zákazníkov a zamestnancov dodržiavanie viacerých hygienických opatrení.
Foto: 

Stále platí, že vstup a pobyt v prevádzke sú možné len s prekrytými hornými dýchacími cestami. Táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov. Pri vchode do prevádzky je nutné aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia. Jeho nerešpektovanie je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 20-tisíc eur.

Nezabúdajte (a naďalej platí), že...

Odporúča sa tiež zachovávať odstupy osôb minimálne dva metre, počet zákazníkov v prevádzke v jednom okamihu by nemal prekročiť koncentráciu jeden zákazník na 10 metrov štvorcových z predajnej plochy. V prevádzkach verejného stravovania sa odporúča dodržať medzi stolmi dvojmetrový odstup. V prevádzkach by sa malo často vetrať a pravidelne vykonávať dezinfekcia dotykových plôch. Na dezinfekciu sa majú použiť prostriedky s virucídnym účinkom.

- - Inzercia - -