Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako byť neustále online

apríl 30, 2020 - 20:52
Nekonečné telefonáty, preklikávanie sociálnymi sieťami, videohovory, ale i sledovanie filmov... (Ne)dobrovoľná izolácia od bežného života nás posunula do virtuálnej roviny a tak celý deň trávime s mobilom v ruke.
Foto: 

Koľko hodín zvláda váš telefón “žiť” bez nabíjačky? Otázka, ktorú sme si pred niekoľkými týždňami kládli naozaj len výnimočne. Hoci bol neustále s nami, jeho vyťaženie bolo predsa len o čosi menšie. Veď sme boli v práci, v škole, s kamarátmi. Lenže dnes sú všetci rovnako doma a tak jediný “spoločenský kontakt” je ten virtuálny. A tak percentá pri ikone batérie v pravom hornom rohu displeja miznú rýchlejšie ako obvykle. Displej zhasína len keď sa nám náhodou chce spať a aj to, len na chvíľu, veď - “ešte si pozriem čo nové na instagrame a potom zaspím....”. Nekonečné videohovory s rodinou či kamarátkami dávajú batérii poriadne zabrať, o nič menej ako videá na TikTok či YouTube. Lenivšie jedince, ktorým sa nechce otvárať notebook, zvládajú na mobile aj Netflix, takže väčšina pozná čo je to mať telefón so šnúrou. (Aký to nostalgický návrat do čias pevných liniek).

A tak nasleduje pátranie na všetkých možných weboch, ako čo najviac šetriť batériu. Áno, dá sa to -  a dokonca vám aj poradia. I keď, odpovede, ktoré tam nájdete vás teda vôbec nepotešia. Ono je to tak, že ak chcete ušetriť spotrebu energie, mali by ste mobil čo najmenej používať, mať vypnuté dáta, jas na minimum a podobne. No, ale – toto si vy nemôžete predsa dovoliť.

Aké je riešenie?

Pokiaľ chcete celý deň (a ideálne aj ten ďalší) stráviť s telefónom v ruke, byť v spojení s celým svetom a popritom pozerať filmy, riešenie je jednoduché. Treba sa poobzerať po mobile, ktorý má veľkokapacitnú batériu. Jedným z riešení je aj nová Motorola moto g⁸ power. Batéria s kapacitou 5 000 mAh nás presvedčila o tom, že nabíjačka je krásny doplnok, ktorý sa používa naozaj len občas. Výrobca uvádza, že môžete jednoducho streamovať až 188 hodín hudby alebo pozerať až 21 hodín svojich obľúbených seriálov no a na základe našej skúsenosti môžeme len skonštatovať, že má pravdu.

- - Inzercia - -