Dnes je pondelok, 27.január 2020, meniny má: Bohuš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vyspovedali sme legendárneho hudobníka z kapely BON JOVI (časť 2.)

december 04, 2019 - 03:00
Pred dvoma rokmi sa stal právoplatným členom kapely Bon Jovi. Napriek tomu stíha aj nahrávanie a koncerty so svojou domovskou kapelou a nezanedbáva ani milovanú rodinu. Sympatický Phil X (54) pred pár dňami navštívil Bratislavu. S najbližšími plánmi a rockerským životom sa podelil aj s nami.

Pokračovanie rozhovoru

O tvojom vstupe do kapely sa už popísalo veľa (prečítate si ho TU, pozn.red.). Bol poriadne rýchly, ba až stresujúci. Ako sa ti pracuje lepšie? Pod tlakom, alebo skôr v pomalšom tempe? 

Stres je najlepší termín. Najlepšie veci predsa musia vzniknúť pod určitým tlakom. Veľa času a priestoru totiž človeka prirodzene lákajú, aby poľavil a zlenivel. A čo sa týka inšpirácie, tá môže prísť naozaj kedykoľvek. Mne sa často stáva, že mi pesničky naskakujú v hlave počas šoférovania. Tak si jednotlivé motívy nahrávam na mobil. Keby ste počuli tie nahrávky, asi by ste sa smiali. Snažím sa bzučať ako gitara, skladby sú často bez textov a vôbec nepripomínajú to, čo sa z nich neskôr stane. Ale kto vie? Možno raz vydám album svojich mobilných pazvukov, bude to niečo nové a určujúci trend. (smiech)

Koľko času si vo svojom preplnenom kalendári dokážeš ukrojiť pre rodinu?

Ale ja to takto nevnímam. Beriem môj život ako jeden celok. Aj na turné, aj v štúdiu a aj doma som stále ten istý Phil X. Jediné, čo sa mení, je slovník. S deťmi sa nemôžem rozprávať štýlom, s akým rozoberáme veci s chalanmi z kapely. Platí to samozrejme aj naopak. (smiech)

Žiješ ešte klasickým rockerským životom?

Predstava o bujarých večierkoch je trochu nadnesená.  Život hudobníka je niečo ako režim profesionálneho športovca. Ak chcete niekoľkokrát v týždni podať ten najlepší výkon, musíte sa starať o svoju životosprávu. Nie každý má taký tuhý korienok ako Ozzy Osbourne. A okrem toho, ja vždy po koncerte radšej vyhľadávam priestor a čas, aby som aspoň na diaľku mohol komunikovať s rodinou. Neviete si predstaviť, ako ma počas vyčerpávajúceho turné motivujú rozhovory s tými najbližšími. Aj keď len prostredníctvom telefónu.

Rozmýšľal si, akým smerom by sa uberal tvoj život, ak by si neskončil v kapele Bon Jovi?

Asi by som viac trénoval na gitare, aby som sa raz dostal do kapely Bon Jovi (smiech). Ale kto vie, možno by som si otvoril nejakú gastronomickú prevádzku alebo tetovacie štúdio.

V prípade, že náš spoločný rozhovor práve čítajú ľudia, ktorí o tvojej kapele počujú po prvý raz, akými slovami by si ich navnadil, nech to urýchlene napravia? :-)

Myslím si, že pár tónov nejakej skladby je oveľa lepších než vysvetľovanie. Ako opíšete vôňu alebo chuť? Jednoducho ich musíte zažiť. Tak si nás ľudkovia nájdite / pustite. V hudbe nájdete odpovede na všetky otázky. Takže – do počutia, priatelia.

S Philom X sme sa stretli a porozprávali v našom hlavnom meste:

- - Inzercia - -