Dnes je sobota, 04.júl 2020, meniny má: Prokop
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Velikán so zlatým srdcom: Rád plním ľuďom sny

október 02, 2019 - 18:30
Spomienky na Karla Gotta: Talent, úspech a sláva mu boli nadelené nadmieru. V nedávnej relácii Modré z neba ukázal, že nie je na piedestáli, z ktorého nedovidí na život okolo. Príbehy, ktoré v ten večer odzneli, ho hlboko dojali a s pohnutím priznal, že rozmýšľal, ako by mohol pomôcť splniť sen.

Pripomeňme si jeden z dávnejších rozhovorov s Karlom Gottom, ktorý iba dokazuje silu, pokoru a dobrosrdečnosť tohto veľkého človeka.

Na Vianoce ste prijali účasť v relácii Modré z neba. Videli sme na vás, že ste všetko hlboko emotívne prežívali. Čo pre vás znamená účasť v takýchto reláciách? Dodať nádej ľudom, ktorí sa vyrovnávajú s ťažkým osudom?

Zistil som, že autori reláciu Modré z neba pripravujú s neobyčajným citom a empatiou, odvysielané príbehy ma veľmi dojali. Som rád, že ako populárny spevák môžem priniesť radosť, dodať nádej a vieru, splniť niekomu sen. Robím to veľmi rád a myslím, že to bolo na mne aj vidieť.

Vám osobne je šťastena naklonená. Ocitli ste sa niekedy v situácii, keď ste potrebovali pomoc?

Ja kvôli svojej zdravotnej dispozícii musím so životom dosť bojovať, i keď to vyzerá, že si užívam len život plný úspechu, krásy a som rozmaznávaný šťastenou. Nie je to tak, len my umelci musíme každý deň pôsobiť optimisticky a zábavne. Inak by sme sa nedočkali úspechu.

Dávate si do nového roka nejaké predsavzatia? Ešte „nevychladlo“  vlaňajšie cédečko Dotek lásky a vraj už uvažujete o novom...

Moja práca nie je plánovaná výroba, je to vec inšpirácie, ktorá možno príde, alebo aj nepríde. Ak by som nemal s novou platňou priniesť niečo nové, čo ma prenesie do novej dimenzie, tak radšej nevydám nič. Celá dnešná doba je veľmi zložitá a my hudobníci sa musíme zamyslieť, či sa vôbec oplatí niečo nové vytvárať, keď sa nekupujú cédečká, ale sťahujú sa z internetu. Ja sám sa nemôžem sťažovať, vlani som na svojom česko-slovenskom turné vypredal takmer do posledného miesta hokejové športové haly, koncerty mali veľký úspech, ale i tak musím o súčasnej dobe premýšľať, o tom, ako sa popasovať s novými technológiami, orientovať sa v tom, čo dnešná doba žiada. A to sa týka aj Slávika, kde sa hlasuje elektronicky.

Čo vás motivuje ísť s novou energiou ďalej?

Plné haly sú pre mňa motív pokračovať. Úspech u fanúšikov, ktorý som mal v minulom roku, je pre mňa zároveň záväzkom. Keby som videl, že záujem o moju hudbu pohasína, tak by som to nechal. Nevyhrážal by som sa posledným turné, ale by som sa nenápadne vytratil...

Čo by ste radi zaželali čitateľkám Slovenky do nového roku? Máte medzi nimi veľa fanúšičiek...

Keďže Slovenka je časopis pre ženy, vaše čitateľky naozaj patria k mojim poslucháčkam. Moje piesne sú venované väčšinou ženám, rád by som im poprial, aby mali v živote šťastie a lásku, lebo láska je tou najväčšou inšpiráciou. Ja sa svojimi piesňami pokúšam povznášať dušu k fantázii, prebúdzať v ženách city a prinášať im radosť.

Aj takto nám Karel Gott v minulosti pózoval ako agent James Bond

Zdroj: Archív Slovenka

- - Inzercia - -