Dnes je sobota, 04.júl 2020, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spevácka legenda už nie je medzi nami. Zomrel Karel Gott!

október 02, 2019 - 12:00
,,Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou spevák Karel Gott. Zomrel doma v kruhu svojej rodiny,“ povedala pre ČTK spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová. Maestrovi sa stal osudným boj s akútnou leukémiou.

Ešte v polovici septembra 2019 Karel Gott priznal závažné zdravotné problémy: "Pred 4 rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému zmiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby - mala podobu Myelodysplastického syndrómu. Napriek niekoľkým druhom liečby prešlo toto ochorenie do akútnej leukémie. Podstupujem ambulantnú liečbu a dochádzam do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav," potvrdil vtedy populárny spevák.

V utorok krátko pred polnocou však svoj boj so zákernou chorobou prehral a navždy odišiel v kruhu svojej najbližšej rodiny. :-(

Nikdy nezabudneme:

Karel Gott-Lady Carneval

Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Plzni. Pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas kariéry vydal viac než 100 albumov. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávkach Z pekla štěstí 2 (2001) alebo Keď draka bolí hlava (2018).

Gott je držiteľom 42 Zlatých slávikov, viacerých cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Počas svojej speváckej kariéry absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí.

- - Inzercia - -