Dnes je štvrtok, 02.júl 2020, meniny má: Berta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Vodiči MHD ohlásili na pondelok ostrý štrajk. Cestujúcim môže pomôcť integrovaná doprava.

august 31, 2019 - 09:00
Bratislavská integrovaná doprava (BID) v súvislosti so štrajkom vodičov MHD v pondelok 2. septembra od 4:00 do 7:00 upozorňuje cestujúcich, že v zónach 100 a 101 môžu využívať aj linky ostatných dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Uviedol to dnes v tlačovej správe hovorca BID Miroslav Staník.

U všetkých štyroch dopravcov v rámci IDS BK platia integrované cestovné lístky: električenky, papierové lístky, lístky kúpené cez aplikáciu IDS BK či elektronické lístky. Ide o dopravcov RegioJet, Slovak Lines, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Dopravný podnik Bratislava (DPB).

"Držitelia predplatných cestovných lístkov (električeniek) s platnosťou pre zóny 100 a 101 môžu využiť na cestovanie po Bratislave spoje všetkých štyroch dopravcov. Vo vozidlách DPB, RegioJet a ZSSK sa platným predplatným cestovným lístkom preukážu pri kontrole cestovných lístkov. Vo vozidle Slovak Lines sa preukážu vodičovi autobusu pri nástupe, ktorý im následne vydá cestovný lístok s nulovou hodnotou. Držitelia predplatných cestovných lístkov pre bratislavské zóny 100 a 101 musia mať nástupnú a výstupnú zastávku v Bratislave," uviedol Staník s tým, že cestujúci si musia dávať pozor na SMS cestovné lístky a predplatné cestovné lístky zakúpené na platobné karty, ktoré vo vozidlách RegioJet, Slovak Lines a ZSSK neplatia.

Doplnenie: Štrajk bol odvolaný.

- - Inzercia - -