Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu

august 30, 2019 - 09:30
Anglický spevák Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu. Interpret uviedol, že pravdepodobne nebude vystupovať ďalších 18 mesiacov.

Dvadsaťosemročný interpret to vyhlásil počas vystúpenia v jeho domácom meste Ipswich, kde ukončil svoje svetové Divide Tour. „Možno viete alebo možno ani nie, strávil som na turné Divide viac ako dva roky a toto je posledný deň tejto šnúry. Je na tom niečo horkosladké. Milujem vás za to, že ste prišli a som veľmi rád, že to celé ukončíme práve v meste Ipswich. Toto je zrejme môj posledný koncert na ďalších 18 mesiacov,“ povedal.

Spolupráca s tými najlepšími

Edward Christopher Sheeran debutoval v roku 2011 albumom +, po ktorom nasledovali štúdiovky x (2014), ÷ (2017) a No. 6 Collaborations Project (2019), ktorá obsahuje spolupráce s Justinom Bieberom, Skrillexom, Brunom Marsom a ďalšími známymi interprertmi.

So všetkými nahrávkami dobyl UK Chart, pričom s druhou, treťou a štvrtou sa dostal na vrchol aj v americkom rebríčku Billboard 200. Na konte má napríklad štyri ceny Grammy, päť BRIT Awards a tiež štyri Ivor Novello Awards. Medzi jeho najznámejšie skladby patria I See Fire, Thinking Out Loud, Photograph či spoločná pesnička so skupinou Rudimental, Bloodstream.

Ed Sheeran a jeho veľký hit Photograph:

Ed Sheeran - Photograph (Official Music Video)

Zdroj informácií:  www.nme.com a archív agentúry SITA.

- - Inzercia - -