Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Aj muži sa trápia pre lásku. A ešte ako!

august 23, 2019 - 18:00
Ľudia, ktorých položil na lopatky rozvod, zvyknú žiť rôzne. Väčšina chlapov ale hľadá útechu v alkohole, prípadne v náručí ľahko dosiahnuteľných žien. Aspoň dočasne. Každý z nás sklamaných dúfa, že časom príde opäť láska. A veľakrát príde. Hoci nie vždy tá so šťastným koncom.

Po rozvode s Erikou sa dlhé dni samoty a utápania v sebaľútosti nevyhli ani mne. Takto som si životom blúdil niekoľko mesiacov, možno rokov. Všímal som si úsmevy sympatických žien, ktoré nakoniec aj tak odchádzali ruka v ruke s inými mužmi. Veľakrát ma to zabolelo, až časom u mňa potreba lásky úplne ochabla.

Jedného dňa som prežil veľmi zvláštny pocit. Vedľa mňa totiž sedela ONA. Nespomínam si, o akú príležitosť išlo, v hlave mi utkvel ten konkrétny moment, že sa poznáme roky. Dialóg medzi nami bol nesmierne prirodzený, pre mňa v istom smere až fatálny. Aj ona bola rozvedená a sama vychovávala osemročného syna. Niekoľkými vetami naznačila, že šlo o náročné obdobie, ktoré sa snaží dostať z hlavy. Po zhruba trojhodinovom rozhovore sme si vymenili čísla a dohodli si spoločnú kávu.

Opäť zamilovaný

Spomínam si na obrovskú trému, ktorá ma miestami paralyzovala a dovolila môjmu telu v plnej sile prežívať pocit, ktorý som takmer nepoznal – zamilovanosť. Moje druhé ja, stále plné frustrujúcich obáv z minulosti, ma bez zľutovania upozorňovalo na všetky kruté scenáre, ktoré sa síce mohli stať, no ja som si ich ani zďaleka nepripúšťal. Počas niekoľkých nasledujúcich dní ma doslova nadnášalo. Zopár minút pred dohodnutým stretnutím som už ani nedýchal. Stretnutie prebiehalo naozaj úžasne. Aspoň spočiatku určite. Potom však zo mňa vypadla osudová veta: „Chcel by som ti byť viac, než len kamarátom.“ A jej reakcia? Bez premýšľania ma odmietla. Pozrela na mňa spôsobom, akým sa ľudia so súcitom pozerajú na zraneného človeka. Ubezpečila ma, že proti spoločným stretnutiam nič nemá, ale viazať sa nechce. Dych sa mi zastavil, začalo ma ťažiť pri srdci, ale s najväčšou pretvárkou som toto „fiasko“ dotiahol do konca.

Deň, keď som ju videl poslednýkrát

Azda päť minút po príchode domov mi poslala textovú správu. Poďakovala za krásny večer a pochválila ma ako spoločníka, s ktorým sa cítila príjemne a bezpečne. Dojalo ma to. Po nekonečnej dobe som spoznal ženu, ktorá vo mne prebudila roky potláčané emócie. Túžil som ju stískať v náručí, porozprávať jej vlastný príbeh lásky i sklamania, ubezpečiť ju, že so mnou jej viac žiadne trápenie nehrozí. Zrazu som dostal potrebu o znovunadobudnuté šťastie bojovať. Písal som jej správy a snažil sa ju ubezpečiť, že už nie je viac na všetko sama. Ďalšie dni len potvrdili, že nešlo o najšťastnejšie rozhodnutie. Napísala mi, že s počtom správ to preháňam a každou ďalšou sa jej viac a viac vzďaľujem. O týždeň neskôr mala súdne pojednávanie s ex partnerom. Spomínala mi ten dátum na našom stretnutí. Poprial som jej teda veľa šťastia a ona sľúbila, že sa ozve. Viac ale nenapísala. A potom, že my muži sme krutí, netrápime sa a pre nešťastnú lásku neplačeme. Smútku a sklamaniu som nechal voľný priebeh.  Bolo mi jasné, že musím. Pretože som sa opäť raz sklamal.

- - Inzercia - -