Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chráňte svoje vlasy a vlasovú pokožku pred znečisteným ovzduším!

august 14, 2019 - 12:00
Smog, klimatizácia, kúrenie, výfukové plyny, prach, cigaretový dym, pach z jedál… škodí nielen našej pleti, ale tiež vlasovej pokožke a vlasom. Výsledkom je nepríjemný zápach, strata lesku, podráždená vlasová pokožka, ktorá nedýcha, ale tiež predčasné vypadávanie vlasov a ich šedivenie.

Mäta vodná pre boj so znečistením

Mäta vodná (Mentha aquatica L.) nie je tá mäta, ktorú poznáte z čaju alebo z mojita. Je to druh mäty, ktorému sa, ako názov napovedá, darí vo vlhkom prostredí a v sladkej vode. Je to vytrvalá bylina vysoká 20-60 cm a kvitne od júla do októbra. Už po stáročia je po celom svete využívaná pre jej tonizačné a osviežujúce schopnosti. Mäta vodná obsahuje polyfenoly s vedecky preukázaným antioxidačným účinkom.

Jej schopnosti skúmali Laboratóriá Klorane (preklik na www.klorane.cz) spoločne s fakultou životného prostredia čínskej Univerzity Čching-chua a spoločne preukázali schopnosť mäty čistiť nielen vlasovú pokožku a vlasy, ale zároveň sladkú vodu znečistenú toxickými riasami a ťažkými kovmi. Tento poznatok firemnej nadácie Klorane Botanical Foundation teraz využíva na prírodný spôsob čistenia rieky La Vis vo Francúzsku.

Detoxikačné a čistiace vlastnosti mäty vodnej značka Klorane, inšpirovaná prírodou, využila tiež v novom rade prípravkov určenom pre vlasy vystavené znečistenému ovzdušiu.

Detoxikačný šampón vlasy dôkladne umyje a odstráni 97%* častíc znečistenia. Ochranný balzam na vlasy uľahčuje rozčesávanie a preukázateľne zvyšuje lesk vlasov. Čistiaca hmla zbavuje vlasy nečistôt a neutralizuje zápach (jedlo, tabak, smog...) až na 6 hodín**. Navyše rovnako ako balzam zmierňuje elektrizovanie vlasov. Rad prípravkov s mätou vodnou je vhodný pre prírodné, melírované alebo farbené vlasy. Mätu vodnú Klorane pestuje na vlastných poliach na juhozápade Francúzska podľa štandardov organického poľnohospodárstva a čistý výťažok získava patentovanou metódou zelenej chémie.

Dostať v lekárňach. www.klorane.cz,

*Štúdia na prameňoch vlasov hodnotiaca čistiaci účinok šampónu pred znečisteným ovzduším. **Hodnotenie hmly na prameňoch vlasov kontaminovaných pachmi zo smogu, tabaku a jedla - 12 školených osôb.

Klorane a projekt Čistá rieka Sázava

Pretože Klorane je značka, ktorej záleží na prírode, a dokazuje to už 25 rokov činnosťou firemnej nadácie Klorane Botanical Foundation, rozhodli sa v českej filiálke zapojiť do projektu, ktorý má s čistením vody dlhoročné skúsenosti – do projektu Čistá rieka Sázava. V apríli sa dobrovoľníci z Klorane postarali o vyčistenie jedného z úsekov tejto krásnej rieky. A pretože poslaním Klorane je od jeho vzniku chrániť prírodu a starať sa  o ňu, stala sa značka tiež jedným zo sponzorov projektu darovaním čiastky 50.000 Kč ( 1950€) na ďalšie aktivity spojené s údržbou Sázavy.

- - Inzercia - -