Dnes je utorok, 28.január 2020, meniny má: Alfonz
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Finalistky projektu "Nové tváre módnej scény" sa musia popasovať s neľahkou témou!

august 09, 2019 - 10:30
... a tou je Milan Rastislav Štefánik. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tento politik, generál, astronóm i fotograf v jednej osobe nemá s módou priamy súvis, opak je pravdou. Presne to dokazujú ukážky prác našich nádejných módnych dizajnérok, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch poodhalíme.

Súčasťou Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz je projekt NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY. Ten je už tradične zameraný na vyhľadávanie mladých talentovaných návrhárov. Tento rok sa musia mladí návrhári popasovať s témou – M.R.Štefánik.

Zasadnutie poroty projektu nové tváre módne scény

Téma: Gen. PhDr. Milan Rastislav Štefánik

Preraziť na slovenskej módnej scéne, popasovať sa s konkurenciou a zaujať čímsi "navyše" nie je pre nováčikov v tomto odbore jednoduché. Vďaka projektu Nové tváre módnej scény môže byť cesta k vysnívanému povolaniu predsa len o niečo jednoduchšia. No ako sa vraví, nič nie je zadarmo. :-)

Pri príležitosti stého úmrtia uznávaného generála sme si pre finalistky spomínaného projektu pripravili tému, pri ktorej sa nemohli spoľahnúť iba na vlastné schopnosti a kreativitu. Museli totiž nazrieť do histórie a neprehliadnuť ani tie zdanlivo nepodstatné detaily. Už teraz môžeme potvrdiť, že to sa im aj podarilo.

Projekt nové tváre módne scény

Finalisti

Klára Findrová

NTMS - Klára Findová

Pripomínajú vám vzory na tope určité obrazce, matematické vzory či padákové prvky? Správne! Veď M.R.Štefánik študoval od roku 1900 matematiku a astronómiu na Karlovej univerzite. Okrem toho bol uznávaný astronóm a vojenský letec.


Kristína Bánovská

NTMS - Kristína Bánovská

Pilotská čiapka, a síce dominantný prvok tejto kolekcie, je v skutočnosti dômyselným prepojením dvoch ér. Obdobia života M.R.Štefánika a éry nesmrteľnej Coco Chanel. Samotná značka je svojou žoviálnosťou, šarmom, originalitou, noblesou i originalitou ešte aj dnes jedným z najväčších módnych pokladov.


Kristína Vavrová

NTMS - Kristína Vávrová

M.R.Štefánik dobýjal srdcia žien. Navonok silný muž plný odvahy a ráznych názorov. V srdci romantik a jemná duša. Kristína Vavrová netají, že aktuálna téma ju nadchla, pretože v nej mohla skĺbiť záujem o históriu a život dávnych osobností s módou. Tú vníma ako svoje životné poslanie.


Monika Čopáková

NTMS - Monika Čopáková

Finalistka, ktorá do svojej kolekcia vniesla poriadnu dávku futurizmu a prvky, ktoré ani rokmi nestratili na obľube. Za všetko hovorí dominantná koženka, ktorá je na mužskom odeve v jej podaní doslova neprehliadnuteľná. Jej model korešponduje s témou bezchybne. Mnohým nám predsa pri mene M.R.Štefánik napadne práve asociácia s jeho generálskymi schopnosťami.


Radovana Svýbová

NTMS - Radovana Svýbová

Sympatická blondínka pri svojom návrhu použila kabát z obdobia života M.R.Štefánika a doplnila ho pletenými doplnkami. Móda je aj o pohodlnosti a tento materiál patrí, aspoň v ponímaní nás žien, k tým najkomfortnejším. Zaboduje s ním aj v 14. ročníku projektu Nové tváre módnej scény? To zistíme už o pár týždňov.


Projekt Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018

ntms2018-01.jpg

Projekt Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018
Foto: 
Ivan Medveď

Apropo, jeho minuloročné víťazky len potvrdzujú fakt, že v rámci etablovania na módnej scéne ide o výborný odrazový mostík. Veď mená ako Zarina Šimkovič, Lenka Slačková, Zlatica Hujbertová, Annamária Kiss Kósa i Sofia Tureková sú v súčasnosti na módnej scéne pojmom, tešia sa pozitívnym ohlasom a počas prehliadok (nielen) na Bratislavských módnych dňoch by MERCEDES-BENZ sa ich kolekcie zakaždým tešia veľkému záujmu.

ntms2018-02.jpg

Projekt Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018
Foto: 
Ivan Medveď

Do finále projektu sa dostali:

  1. Eva Beňová
  2. Viktória Chovanová
  3. Božena Petrášová
  4. Monika Pšenicová
  5. Lenka Slačková
  6. Michal Šumichrast
  7. Martina Vrábeľová

Víťazka projektu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018 | Lenka Slačková |

lenka_slackova.jpg

Výťazka projektu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018 | Lenka Slačková |
Foto: 
Ivan Medveď

Zatiaľ poslednou víťazkou projektu sa stala Lenka Slačková. Tá je odvtedy pravidelnou súčasťou Bratislavských módnych dní a svojím pohľadom na módu v širšom spektre sa s čitateľkami Ženského webu delí aj prostredníctvom pravidelných módnych príspevkov. Jej štartovacia pozícia na súťaži i v živote však bola o čosi náročnejšia v porovnaní s inými. Lenka nosí od detstva načúvacie prístroje, narodila sa s vrodenou poruchou sluchu. Ona ale odhodlane vraví, že každý musí zabojovať o miesto pod slnkom.

Jej sa to podarilo. Ktorá z dám ju bude nasledovať?

Výťazka projektu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018 | Lenka Slačková |

slacko1.jpg

Výťazka projektu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz - Nové tváre módne scény 2018 | Lenka Slačková |
Foto: 
Ivan Medveď

Nezabudnite, že všetky kolekcie finalistiek, pričom každá jedna pozostáva z ôsmich predvádzaných kusov, budete môcť vidieť už 19.9. v kostole Klarisiek v rámci Bratislavských módnych dní by MERCEDES-BENZ.

Víťazka sa s ňou následne predstaví aj českým priaznivcom módny na podujatí Česko-Slovenský večer v Prahe začiatkom októbra, konkrétne 8.10.2019.

- - Inzercia - -