Dnes je štvrtok, 04.jún 2020, meniny má: Lenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Paul McCartney sa pustil do písania muzikálu

júl 19, 2019 - 11:00
Paul McCartney sa pustil do písania svojho prvého scénického muzikálu, adaptácie klasického filmu Život je krásny.

Niekdajší člen legendárnych The Beatles spolupracuje na muzikáli s tvorcom Billyho Elliota, dramatikom Lee Hallom, a tiež s producentom londýnskeho West Endu Billom Kenwrightom.

McCartney podľa vlastných slov nikdy o napísaní muzikálu neuvažoval, avšak po stretnutí s Kenwrightom a Hallom pred tromi rokmi si pomyslel, že by to mohlo byť "zaujímavé a zábavné". Podľa Halla McCartneyho "dôvtip, emocionálna úprimnosť a melodická brilantnosť prináša do klasického príbehu úplne novú hĺbku a šírku".

Film Franka Capru z roku 1946 rozpráva príbeh Georgea Baileyho, malomestského bankára, ktorý sa utápa v ľútosti a ktorému hodnotu jeho života ukáže až strážny anjel.

Detaily (zatiaľ) v tajnosti

Producenti majú v pláne predstaviť muzikál verejnosti koncom roka 2020. Dátum ani miesto konania neoznámili.

James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles, ktorá vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má zatiaľ na konte 17 sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).

Paul v legendárnej skladbe Say Say Say:

Paul McCartney Feat. Michael Jackson - Say Say Say

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -