Dnes je nedeľa, 25.august 2019, meniny má: Ľudovít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Václav Noid Bárta vytvoril Marte Jandovej nové video k narodeninám

apríl 17, 2019 - 14:30
Česká speváčka Marta Jandová má nové video k titulnej skladbe svojho rovnomenného sólového albumu Barvy. Kompletného spracovania klipu sa ujal jej kolega a kamarát, spevák Václav Noid Bárta.

Album Barvy, ktorý vyšiel minulý rok na jeseň, priniesol desať autorských piesní Marty Jandovej v češtine a bonus v podobe singla Školíš mě z pera Marka Ztraceného. Po dlhoročnej spolupráci s úspešnou skupinou Die Happy je to prvý sólový album, ktorý speváčka vydala. Nahrávka vznikla v štúdiu Petra Jandu, Propast pod dohľadom producenta Lukáša Pavlíka.

Rovnomenná skladba z albumu - Barvy - sa tento týždeň dočkala videoklipu a vychádza ako nový singel Marty Jandovej. V novom videoklipe Barvy má okrem Marty opäť jednu z hlavných rolí Václav Noid Bárta. Zatiaľ čo v predchádzajúcom klipe Milovat sa predstavil v partnerskej hereckej roli s Martou Jandovou, tentokrát sa stal režisérom. Obľúbená speváčka a dcéra frontmana legendárneho Olympicu len pred pár dňami, 13. apríla oslávila narodeniny. Videoklip sa vďaka tomu stal milým symbolickým narodeninovým darčekom. Noid pre videoklip Barvy navyše pripravil scenár a klip i produkčne realizoval až do záverečnej fázy. Veľkorysé a vizuálne snové obrazové spracovanie piesne Barvy výrazne podčiarkuje jednu z oporných nahrávok albumu.

Videoklip si môžete pozrieť tu: https://1url.cz/@martaklip

„Som šťastná, že so mnou robil klip práva Vašek, pretože spolu máme skvelý vzťah. Páči sa mi jeho snové poňatie piesne, ktorá sa zamýšľa nad ľudským životom. Rodíme sa s kýblikom bielej farby a naše životné udalosti nám tú bielu postupne zafarbujú,“ prezrádza o piesni a klipe Marta Jandová, ktorá má za sebou naozaj úspešný a turbulentný rok. Vydala svoj prvý sólový album Barvy, odišla na európske turné s populárnou nemeckou skupinou Die Happy, zúčastnila sa televíznej šou Česko Slovensko má talent v roli porotkyne, vytvorila klip k vlastnej piesni Milovat a podieľala sa na množstve ďalších projektov.

Začiatkom tohto roka sa spoločne s Václavom Noidom Bártom predstavili tiež v úspešnom halovom hudobnom projekte Rocksymphony, kde v sprievode symfonického orchestra zaspievali rockové evergreeny, a zaznela tu i ukážka z albumu Barvy. Aktuálne Marta pripravuje koncerty s vlastnou kapelou, okrem iného  sa predstaví napríklad na festivale Mezi Ploty.

- - Inzercia - -