Dnes je piatok, 18.október 2019, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zoznámte sa. Toto dievčatko doposiaľ nezjedlo ani gram bieleho cukru

marec 15, 2019 - 13:30
Shan Cooper, mama malej Grace, sa snaží dcérku ochrániť pred rafinovaným cukrom a nekonečným zoznamom jeho zdravotných rizík.

Shan je veľkou milovníčkou tzv. paleo stravovania. Pre tých z vás, ktorí nevedia - ide o spôsob stravovania, ktorý rešpektuje genetickú výbavu človeka a vychádza zo stravovacích i životných návykov našich evolučných predkov. V paleo jedálničku dominujú zdravé tuky na úkor cukrov. Pri paleo strave je kladený dôraz na to, aby boli potraviny v čo najprirodzenejšom stave. Ak sa pozriete na jedlá, ktoré Shan pripravuje malej dcérke (napríklad TU), určite nám dáte za pravdu, že vyzerajú veľmi lákavo.

Mladej mamičke sa zjavne darí nemožné, keďže vyhnúť sa skrytému rafinovanému cukru je v dnešnej dobe priam nadpozemskou misiou. Zároveň však pripúšťa, že dcére nebude brániť v inom type stravovania, pokiaľ sa tak v neskoršom veku rozhodne. "Keď bude Grace dosť stará na to, aby pochopila, prečo sa mi nepáčia sladké a spracované potraviny, dovolím jej, aby si sama zvolila, čo chce jesť," tvrdí Shan Cooper. Tú k zásadnej zmene stravovacích návykov dohnali zdravotné ťažkosti a predovšetkým dlhoročné alergie.

Shan si nevie vynachváliť najmä silnú imunitu malej Grace, vďaka čomu nebýva vôbec chorá. Nič na tom nemení ani čas (s)trávený hrami v pieskovisku s chorľavými deťmi.

Shan s dcérou Grace:

Dcérke vyvára aj takéto dobroty:

Zdroj foto: Instagram Shan Cooper

- - Inzercia - -