Dnes je štvrtok, 02.júl 2020, meniny má: Berta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jediný cvik urobí s vaším telom zázraky. A nielen to!

január 26, 2019 - 12:00
O tom, že cvik známy ako „plank“ je z hľadiska formovania tela veľmi účinný, by vedel rozprávať nejeden milovník pohybu a športu. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať jeho prevedenie jednoduché, opak je pravdou.

Plank sa oplatí zaradiť do cvičebného plánu i z ďalších dôvodov. Poznáte ich?

Lepšia rovnováha

Precvičovanie brušných svalov a pevnejšie brušné partie súvisia s lepším udržaním rovnováhy. Posilňovanie svalstva cvikom plank ovplyvní aj celkové držanie tela, postavenie ramien, vzpriamenie krku a chrbta.

Menšie riziko poranení chrbtice

Fitness tréneri odporúčajú pridať plank medzi pravidelné pohybové aktivity. Jeho cvičením sa vám podarí už zakrátko eliminovať bolesti chrbta, posilniť svalstvo v danej oblasti a zlepšiť oporu chrbtice.

Rýchlejší metabolizmus

Začať plankom každý deň a venovať mu čas povedzme pred odchodom do práce je zaručený spôsob, ako zrýchliť metabolizmus, spáliť kalórie a vyformovať brušné svalstvo.

Duševná rovnováha na dosah

Plank je unikátny cvik, ktorý sa postará nielen o vaše fyzické, ale tiež mentálne zdravie. Pomáha odblokovať stres a napätie, nával endorfínov so sebou prináša úľavu, pocit šťastia a osvedčenú metódu boja s úzkosťou i depresiou.

Takto vyzerá cvik Plank v praxi:

The Three-Minute Perfect Plank Workout

Autor: 
YouTube

Plank a jeho varianty - cviky na brucho a celé telo

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -