Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

3 x ÁNO pre odlakovač! O týchto užitočných trikoch ste vedeli?

jún 26, 2020 - 13:00
Odlakovač sa vám zíde nielen pri úprave nechtov. Aj z nasledujúcich dôvodov by mala každá žena dbať na to, aby jej v domácnosti nikdy nechýbal.
Foto: 
Shutterstock

O týchto fintách ste vedeli?

  1. Acetón v odlakovačoch je osvedčený dezinfekčný prostriedok. Vyčistíte ním pinzety, manikúrové nožničky, dámske i pánske holiace strojčeky. Vlhké prostredie v kúpeľniach je predsa ideálnym prostredím pre rozmnožovanie baktérií. Pravidelná dezinfekcia týchto hygienických pomôcok by mala byť preto samozrejmosťou. Vezmite si vatový tampón, odlakovač, mydlovú vodu, potom vydezinfikované veci opláchnite teplou vodou a na záver dôkladne zbavte kvapiek vody.
  2. Odlakovač vám spraví službu pri čistení kožených topánok. Pripravte si handričku/hubku, naneste na ňu zopár kvapiek odlakovača, prejdite ňou po topánke a suchou handričkou alebo tampónom namočenými v čistej vode zotrite z obuvi zbytky odlakovača.
  3. Ak máte doma malého školáka, pravdepodobne sa vám občas nevyhnú stopy po atramente na oblečení. Žiadny problém. Naneste na ne odlakovač, pošúchajte látku o seba a na záver dajte odev oprať do práčky. Po škvrne na oblečení nezostane ani stopy.

- - Inzercia - -