Dnes je utorok, 21.máj 2019, meniny má: Zina
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Dárius Koči: Bavili ma extravagantné ženské kostýmy

november 27, 2018 - 16:03
DÁRIUS KOČI je vysoký, takmer dvojmetrový muž. Keď sa však dozvedel o víťazstve v šou Tvoja tvár znie povedome, celý sa roztriasol a vyhŕkli mu slzy. „Bolo to veľmi silné, emotívne. Dostalo ma to,“ odpovedal na otázku, ako prežíval prvé chvíle po tom, čo zvíťazil v televíznej relácii, ktorá ho preslávila pred širokým publikom.

Dárius mohol byť profesionálny športovec. V bedmintone to kedysi dotiahol až na majstrovstvá Európy. Nakoniec sa rozhodol pre konzervatórium. A zrejme to bola správna cesta. „Ak by som nešiel na konzervatórium, skúsil by som to. Teraz športujem menej, maximálne chodím do posilňovne,“ vraví.
Aj keď sa Dárius do povedomia verejnosti dostal až účasťou a víťazstvom v televíznej šou, na umeleckej scéne nie je žiadny nováčik. Pred šou Tvoja tvár znie povedome sa prevtelil už do mnohých podôb, najmä na doskách Novej scény v Bratislave. Najnovšie hviezdi v pôvodnom muzikáli Rasputin Jána Ďurovčíka.

Najťažšie v koži Madonny

Ale „Tvár“, to bolo niečo iné. Účinkujúci musel byť vizuálne takmer totožný s interpretom, ktorého predstavoval. Dárius stvárnil Madonnu, Cher, Justina Biebera, Michaela Jacksona, Johna Newmana, zabával divákov aj ako Axl Rose, Amy Winehouse, Keala Settle či Shirley Bassey. Ktorý interpret bol pre neho najťažší? „Najťažší bol Michael Jackson, aj preto, že to bolo po premiére Rasputina, a ten je veľmi náročný. Mal som už unavený hlas,“ hovorí Dárius. Najviac si „užil“ Axla Rosa, speváka a zakladateľa skupiny Guns N´Roses. „To je moja srdcovka,“ usmieva sa mladý spevák, ktorý má rád rock, už ako dieťa počúval s otcom „tvrdšiu“ muziku.

Aby vyzeral čo najautentickejšie ako ten, čo ho predstavoval, pred nakrúcaním trávil dlhé hodiny v maskérni. „Najväčšie premeny boli naozaj náročné, ale nejako to vždy ubehlo rýchlo. Asi aj preto, lebo som sa v maskérni aj v kostymérni vždy zabával. A tam, kde je smiech, mi nevadí byť dlho,“ spomína so smiechom. Najnepohodlnejší bol pre neho kostým Madonny, ktorú stvárnil ako prvú. Bola to preňho výzva, keďže dvojmetrový chlap mal stvárniť maličkú ženu, ale bol dôsledný. Kvôli „vystúpeniu Madonny“ si dokonca oholil aj nohy. „Ale inak som sa cítil vždy dobre, išlo o šou, a k šou patria aj extravagantné ženské kostýmy,“ dodáva.

Darček pre rodičov

Dárius zvíťazil v štvrtej sérii Tvoja tvár znie povedome možno aj preto, že sa usiloval napodobniť speváka či speváčku čo najvernejšie. Určite to chceli aj jeho „súperi“ vo finále – Mária Bartalos, Jasmina Alagič a Juraj Loj. Ale Dáriovi sa to podarilo najlepšie, navyše, diváci sa pri jeho vystúpeniach neuveriteľne dobre bavili. Bujará oslava sa však po vyhlásení výsledkov nekonala. „Chvíľu sme si posedeli, všetci mi gratulovali. Neoslavoval som dlho, pretože ďalší deň skoro ráno som mal dabing. Takže som sa nenápadne vytratil,“ usmieva sa Dárius pri odpovedi na otázku, či ho po vyhlásení za víťaza na druhý deň nebolela hlava...

Víťazstvo v šou ho prekvapilo. Teší sa z neho a berie ho trochu ako darček pre rodičov. „Šou so mnou prežívali, vždy sa tešili z každého čísla, podporovali ma. Som rád, že som šou vyhral, aj kvôli nim,“ hovorí. No prezradí, že „vyhral“ aj pre niekoho iného. Tritisíc eur, čo získal za víťazstvo v Tvári, venoval občianskemu združeniu 7. bodka, ktoré pomáha skvalitňovať život rodinám s mentálne postihnutými deťmi.

Čaká na nové ponuky

Behajú za ním dnes, po úspechu v šou, húfy obdivovateliek? „To by som ani nepovedal, akurát mi chodí na Instagram veľa správ a gratulácií. To je asi všetko,“ usmieva sa. No dúfa, že po víťazstve v šou sa mu pohrnú ďalšie ponuky. Muzikál ho baví, je v ňom dobrý, ale rád by si vyskúšal aj účinkovanie vo filme či v seriáli. „Momentálne som v ,očakávaní´,“ smeje sa.

Každý úspech človeka posunie, ale nie každý úspech spracuje. Spyšnel Dárius po tom, čo sa stal novým miláčikom Slovenska? ?„Nie som iný ako predtým, som stále ten istý Dárius zo Šurian...“ Tvrdí, že má šťastie, pretože robí to, čo ho baví. Práca ho veľmi teší, ale... Má aj iné priority: „Tou najväčšou je rodina. Verím, že ju raz budem mať.“

Foto: TV Markíza

- - Inzercia - -