Dnes je utorok, 21.máj 2019, meniny má: Zina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Si náš unikát: Odkázali fanúšikovia Márii Čírovej na narodeninovom koncerte

november 27, 2018 - 15:28
Speváčka Mária Čírová oslávila narodeniny vo veľkolepom štýle. Pre svojich fanúšikov si v sobotu 24. novembra v priestoroch bratislavskej Incheby prichystala unikátny koncert 3One & 1Only. Diváci tak zažili nezabudnuteľný večer, pri ktorom sa spolu s Máriou Čírovou smiali, plakali od dojatia a užívali si výnimočné okamihy, za ktoré speváčku odmenili dlhými standing ovations.

„Je to pre mňa nezabudnuteľný zážitok a najkrajší darček, aký som mohla dostať. Pred desiatimi rokmi by mi ani nenapadlo, že budem s 1 800 ľuďmi oslavovať svoje 30. narodeniny a 10 rokov na scéne. Cítila som neuveriteľnú energiu, jednotu na pódiu aj medzi ľuďmi v hľadisku, bolo to jednoducho úžasné. Ďakujem všetkým, rodine, fanúšikom, účinkujúcim, jednoducho všetkým, ktorí sa podieľali na tomto koncerte. Som na vás hrdá,“ povedala nadšená Mária.

maria_cirova_4.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Počas slávnostného večera ju sprevádzala jej kapela, mužský sláčikový orchester a tiež spevácky zbor, cimbalovka i jej dvorné vokalistky. Dohromady sa na pódiu prestriedalo až 40 účinkujúcich. Celý koncert bol rozdelený do troch tematických častí, ktorými si Mária v živote prešla – ľudová, gospelová a popová, a každú predeľovali videá s odpoveďami na otázky fanúšikov. Divákov tak previedli celou kariérou Márie Čírovej, pri ktorej sa predstavila v troch rôznych stylingoch.

Hosťami úvodnej sekvencie bolo ľudové zoskupenie Fidlikanti, pri ktorom sa predviedla spolu so svojimi vokalistkami v nádhernom outfite od návrhárky Jaroslavy Wurl Kocanovej.

maria_cirova_2.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Počas druhej časti odzneli najznámejšie a najobľúbenejšie gospelové skladby a záverečná, popová časť, bola venovaná jej najväčším hitom, ktoré odspievala a odohrala na klavíri v ružových šatách z módneho domu Hellenski.

maria_cirova_1.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Fanúšikovia si tak mohli spolu s Máriou zaspievať piesne ako Na dosah, Osudová láska, Bez obáv, Búrka, Ľadová doba a mnohé ďalšie. Azda najosobnejšou skladbou, akú Mária zahrala, je pieseň Chýbaš z roku 2013, ktorú adresovala svojmu zosnulému dedkovi. Pri skladbe Unikát ju fanúšikovia prekvapili, keď nad hlavy zdvihli papierové odkazy s textom: „Si náš #unikát“ či nakreslené srdcia. Po nej ju však čakalo oveľa väčšie prekvapenie, keď jej všetci účinkujúci začali spievať pieseň Happy Birthday a priniesli jej 3-poschodovú kvetinovú tortu z ruží, ktorú dostala ako darček od svojho manžela Maroša Kachúta.

maria_cirova_5.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Ako prídavky koncertu odzneli skladby Slobodná pri ktorej už stála celá Incheba a emotívna Natural Woman od Arethy Franklin, ktorú následne venovala svojmu manželovi a manažérovi v jednej osobe. Mária Čírová svojou gala šou darovala darček nielen sebe, ale hlavne divákom. Právom patrí medzi unikáty našej hudobnej scény.

maria_cirova_3.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Mária Čírová je uznávaná slovenská speváčka, skladateľka a klaviristka. Už v detstve vyhrávala súťaže v ľudovom speve, v roku 2008 sa stala víťazkou 8. ročníka súťaže Coca Cola Popstar, o rok neskôr získala Zlatého slávika v kategórii Objav roka a v roku 2018 cenu OTO za rok 2017 v kategórii speváčka roka. Medzi jej najväčšie hity patria Búrka, Unikát, Chýbaš, Bez obáv, Padám a mnohé ďalšie. Za svoju 10-ročnú kariéru vydala štyri albumy, a to Búrka 2008, Na dosah 2011, Vianočný album a #2017.

- - Inzercia - -