Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyhláste boj proti vráskam. Ako? Tvárovou gymnastikou!

október 06, 2018 - 17:44
Naša pleť starne bez ohľadu na to, ako dôsledne sa o ňu staráme. Ak ju chcete udržať pevnú, dobre prekrvenú a elastickú čo najdlhšie, vyskúšajte tvárovú gymnastiku.

Možno vás prekvapíme informáciou, že na ľudskej mimike sa podieľa až 51 svalov tváre a šije, pričom väčšinu z nich ani nepoužívame. To je dôvod, prečo rokmi strácajú elasticitu a viditeľne ochabujú. Tvárová gymnastika ale dokáže negatívne dôsledky času zmierniť.

Ak patríte v tomto smere k nováčikom, s jednotlivými cvikmi začnite pozvoľna a pred zrkadlom. Iba tak zistíte, či ich vykonávate správne. Tvárové svaly neposilníte grimasami, jedením, pitím, žmurkaním, prežúvaním a tobôž nie smiechom. Osvedčenou metódou je práve tvárová gymnastika.

Zopár odporúčaní v kocke

- Ideálne je cvičiť 5 minút ráno a 10 minút večer pred spaním, keď je pokožka čistá, odlíčená.

- Podstata tvárovej gymnastiky spočíva v sťahovaní a uvoľňovaní tvárových svalov, ktoré prekrvujú celú tvár, zvyšujú príjem kyslíka v bunkách a odbúravajú odpadové látky. 

- S istými druhmi cvikov možno pracovať i počas dňa v rámci ľubovoľných činností - pri telefonovaní, varení aj počas sedenia pri počítači.

- Jednotlivé techniky tvárovej gymnastiky zvyšujú napnutosť pokožky, podporujú kožné bunky v regenerácii, napomáhajú lepšiemu prekrveniu a zmierňujú mimické prejavy. 

- Vďaka cvikom tvárovej gymnastiky budete mať krásnu a napnutú pokožku aj dávno po tridsiatke. Mimochodom, to je vek, keď by ste sa mali podľa odborníkov zaujímať o danú problematiku intenzívnejšie. 

 Pozrite si zopár základných cvikov v priloženom videu:

Gymnastika Obličeje Dr. Payot - Face Gym

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -