Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Trio Chick2chick: Originálna hudba v podaní krásnych dám!

august 07, 2017 - 13:47
Chick2Chick Trio je hudobný projekt troch šarmantných dám Zuzky, Kristin a Kristíny, ktorých ťažiskom hudby sú známe piesne v anglickom jazyku, prerobené do aranžmánov s prvkami jazzu, soulu a latina. Nám sa ich podarilo trošku "vyspovedať" a tak sa o nich, ich začiatkoch a tvorbe môžete dozvedieť viac.

Čo stojí za vašimi začiatkami? Kedy a kde ste sa stretli? A kedy padla prvá myšlienka, že chcete spievať spolu a založiť si skupinu? 

Kristin: Myšlienka spievať a venovať sa hudbe vo mne pretrvávala od malička, nakoľko som z časti z muzikantskej rodiny. Od šiestich rokov som študovala spev a hru na klavír, postupne som študovala aj hru na bicie a rôzne tance, venovala som sa aj divadlu a chuť tvoriť a hlavne byť na javisku ma neopúšťala až dozrel čas, kedy som chcela mať vlastnú skupinu. Zo skúseností z pracovného prostredia som načerpala poznatky, po akých hudobných projektoch je dopyt, akých nie je dostatok. Nakoľko sa s dievčatami - Zuzkou a Kriss poznáme dlhé roky ešte z konzervatória, kde sme všetky tri študovali, ako aj z iného projeku, ktorého súčasťou sme boli, vedela som, čo môžem približne od nás očakávať, a tak som ich oslovila, či by nemali chuť a nepridali sa ku mne. To bolo myslím v roku 2014. Začali sme sa teda stretávať, aby sme zistili, akú zostavu nástrojou použiť, či si vieme vôbec nájsť spoločný čas na skúšanie repertoáru, tiež sme prešli fázou, v ktorej sme si ujasňovali, ktorým hudobným smerom sa chceme uberať. Mňa vždy lákal a zároveň fascinoval jazz, od štandardov až po tej súčasný. Žiaľ, bunky na komponovanie sa mi neušli, ale nápadov na nové aranže už existujúcich skladieb som zopár mala. Spoločnými silami sme tak začali robiť covery známych hitov, najmä popových, ale nevyhýbame sa žiadnym žánrom, s tým, že ich vlastne pretvárme a dávame im nové/iné "šaty". Väčšinou ich mixujeme s prvkami latina, soulu, bossa novy, swingu s využitím trojhlasov. Po tomto "skúšobnom" období sme absolvovali pár drobnejších vystúpení, až sme v prvý decembrový deň v roku 2015 vyšli s projektom na svetlo sveta. Čiže fungujeme vyše roka a pol.

Počas koncertu sme od vás mali možnosť počuť iba pesničky v angličtine. Prečo ste sa rozhodli do svojho portfólia zaradiť skladby iba v anglickom jazyku?

Ch2ch: Spievame vlastne len v anglickom jazyku, nakoľko väčšina svetových hitov je práve v angličtine, a navyše anglický jazyk sa spieva snáď najlepšie v tomto "našom" hudobnom štýle. Je nám všetkým trom veľmi blízka, preto aj vlastné skladby tvoríme v tomto jazyku. A nakoľko nikdy nevieme, akej národnosti je náš poslucháč, angličtina je univerzálny jazyk:-)

Tvoria vaše potrfólio skladieb aj nejaké vaše? Autorské?

Kristin: Už áno. Aj na koncertoch prezentujeme niekoľko vlastných skladieb - More, Keep it real, Chick2Chick a All night long. Ďalšie sú už v procese tvorby a za všetkými je autorsky podpísaná naša klavíristka Kriss.

chicki.jpg

Foto: 
archiv Chick2chick

Kde vás môžeme najčastejšie vidieť?

Ch2ch: Najčastejšie hrávame v rôznych reštauráciách a baroch zatiaľ prevažne v Bratislave, aj keď v blízkej dobe plánujeme taký "mini tour" po ďalších slovenských mestách. Veľkú časť našich výstupení vidia účastníci rôznych eventov pre firmy, ako aj súkromných akcií ako sú svadby, kde hrávame počas obradov či večere, poprípade narodeninové oslavy.

Čo pokladáte za váš najväčší úspech?

Ch2ch: Náš najväčší úspech je potlesk našej fanúšikovskej základne, ktorá stále narstá, z čoho sa naozaj veľmi tešíme! Je to dôkaz, že nás ľudia chcú počúvať, že sa im páči, čo robíme a to nás motivuje pokračovať v tomto našom projektíku. Baví nás tvoriť, spievať a hrať. Robiť tým druhým i sebe radosť.

Na čom momentálne pracujete? Kde plánujete najbližšie vystúpenia?

Ch2ch: Momentálne máme taký "koncertne voľnejší" mesiac. Ale finalizujeme našu web stránku, priebežne stále trénujeme hru na nástroje, zbierame inšpirácie a najmä sily, lebo od septembra to začne byť opäť husté. Nakoľko každá z nás spolupracuje aj na iných projektoch a zároveň všetky tri účinkujeme aj v divadle Nová Scéna, kde momentálne spievame v rámci off-stage zboru v muzikály Mačky, kalendáre sa nám plnia. Hneď 6.9. 2017 by sme mali hrať pre verejnosť opäť v reštaurácii Korzo na Hviezdoslavovom námestí. Už teraz sa veľmi tešíme. Naposledy to bolo famózne:-)

chick.jpg

Foto: 
archiv Chick2chick

Členky speváckeho tria:

Zuzana Hollá - spev

Kristin Pikus - hra na cajon, spev

Kristína Smetanová - hra na klavír, spev

- - Inzercia - -