Dnes je pondelok, 27.január 2020, meniny má: Bohuš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Triky zo salónu DNJ: Jednoduché a trendy účesy na leto #1

júl 31, 2016 - 18:52
Seriál článkov "Triky zo salónu DNJ" vám bude každý týždeň prinášať tie najrôznejšie novinky, rady a tipy zo sveta vlasov. Od trendy účesov až po najlepšiu výživu, strih alebo farbu vašich vlasov. O to všetko sa postará tím salónu DNJ v spolupráci so ŽenskýmWebom.

Triky zo salónu DNJ: Jednoduché a trendy účesy na leto #1

Rozpustené vlasy nie sú práve tou najlepšou voľbou, ako sa cítiť pohodlne počas horúcich letných dní. Mnohé z nás sa zhodneme v tom, že práve leto je  čas, keď máme vlasy najradšej zaviazané v copíku. Chcelo byť to však pár inšpirácii, na štýlové a hlavne praktické účesy, ktoré zvládne každá z vás. Pár typov vám ukáže profesionálna hairstylistka Diana Farkašová zo salónu DNJ .

Základom je cestička 

Prvým a zároveň dôležitým krokom pri tvorbe účesov je rozdeliť si správne cestičku, ktorá závisí od tipu tváre. Pre guľatý a hranatý tvar je dobrou voľbou spustiť si pár pramienkov vlasov do tváre, zjemní sa tak celkový výraz. Pozdĺžna tvár je omnoho praktickejšia  a znesie viac variant, od ulízaných vlasov až po cestičku nabok či na stred.  

1. Rybí chvostík

  

page7778.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

Vlasy si rozdelíme na dve polovičky. Z každej polovičky sa z ľavej strany priberajú malé pramienky , ktoré sa vpletajú do stredu.  Takýmto spôsobom priberáte vlasy po celej dĺžke. Nakoniec chvostík zviažete a pouvoľňujete vlasy tak, aby pôsobil prirodzene a sviežo.  

page.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

2. Rybí uzlík

page5899.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

Druhou variantnou rybieho chvosta je spraviť z neho uzlík. Tento účes je veľmi praktický, najmä keď chcete mať vlasy počas horúcich dní zopnuté. Postup je veľmi jednoduchý. Copík len prehnete a zakrúcate, tak aby vznikol prirodzený uzlík, ktorý nakoniec prisponkujete. 

va_img_8932_h_web.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

3.Obrátený vrkoč

page11.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

Zapletať  začínate od vrchu hlavy, podľa toho ako máte učesanú cestičku. Vlasy si rozdelíte na 3 pramienky a nezapletáte  klasicky zvrchu,  ale zospodu. Pridávajú sa rovnomerné pramienky, ktoré priberáte až po spodnú časť hlavy. Chvostík dopletiete až po koniec  dĺžky vlasov, pouvoľnujete ho a pripevníte sponkami pod začiatok priberaného vrkoča.  

page22.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

 

Salón DNJ pre všetky typy účesov odporúča Power Fast-Dry Finishing sprej a Structure Glamtex Backcomb Effect sprej od značky JOICO.

va_img_9023_h_web.jpg

Foto: 
Vlado Anjel

http://www.dnj.sk/

- - Inzercia - -